Google Hosting Nasıl Alınır?
15 Mar, 2019 0:22 tarihinde eklendi

Google Hosting Nasıl Alınır?

Google Hosting Nasıl Alınır?

Google Hosting, cloud storage, app engine, app engine gibi hizmetlerin hepsini Google Cloud üzerinden sunmaktadır. Bu faydalı hizmetleri bir arada bulabilirsiniz. Bu Google firması tarafından Google arama motoru ile YouTube sitelerde de kullanılan sunucu alt yapı hizmetlerinin son kullanıcıya sunulduğu bir bulut bilgi platformu olarak hizmet vermektedir. Basit web sitelerinden daha kompleks uygulamalara uzanan farklı yazılımı Google Cloud üzerinden geliştirebilirsiniz.

Bu platform üzerinden bulut depolama, çeviri API’leri, veri depolama, tahmin API’leri, sunucu ve bilgi işlem verilebilir. Fiyat ve performans olarak diğer rakiplerine kıyasla daha uygun olması da kullanıcılara cazip gelmektedir. Karmaşık server yapılarının basit sistemlere dönüşmesini sağlayan bu Google hizmeti sayesinde oldukça avantajlı özellikleri kullanabilirsiniz.

Google tarafından ücretsiz olarak sunulan Google Hosting hizmeti sayesinde sitenizi Google sunucularının üzerinde barındırma olanağına kavuşabilirsiniz. Fakat burada Hosting kontrol paneli bulunmamaktadır. Google Hosting hizmeti için yaptığı özel programları kullanmaktadır. Bu programların yardımıyla dosyalarınız hosta yükleme yapabilirsiniz. Ayrıca appspot.com domaini alır, isterseniz kendi domaininizi buna yönlendirerek servisi kullanma olanağına sahip olabilirsiniz.

Google Hosting servisi için 1 GB depolama alanı ile günlük olarak 1 GB trafik olanağı sunmaktadır. Bu özellikle sadece ücretsiz versiyona aittir. Google Hosting, PHO, Pyhton, HTML gibi dosyalarda bunu çalıştırabilirsiniz. Buradaki tek olumsuz taraf ücretsiz versiyonunda veri tabanı özelliğinin bulunmamasıdır.

Google Hosting hizmetinden yararlanmak için bir Google hesabınızın olması gerekiyor. Google hesabınız bulunmuyorsa hemen yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Daha sonra https://console.cloud.google.com adresine giriş yapabilirsiniz. Size gerekli olan Phyton 2.7, Google App Engine PHP Sdk gibi programları indirerek işlemlerinize devam edin.

Google Hosting hesabını oluşturduktan sonra indirdiğiniz dosyaları yüklemelisiniz. Bundan sonra demo uygulamalarını yükleyerek çalışma mantığını daha iyi anlayabilirsiniz. Daha sonra kendinize göre düzenlemeleri yaparak, kendi uygulamalarınızı yüklemeye devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *