Paypal Hesabınız Otomatik Para Çekilmesin!
15 Nis, 2015 22:23 tarihinde eklendi

Paypal Hesabınız Otomatik Para Çekilmesin!

Paypal Hesabınız Otomatik Para Çekilmesin!

Özellikle yurt dışından hizmet veya ürün alan kişilerin sık kullandığı online ödeme şekli olan PayPal ödemelerinizde bağzı firmalar uyanıklık yapıp ödeme türünü periyodik olarak tekrarlayan bir ödeme şekli olarak hesabınıza tanımlıyor ve belirli tarihlerde dikkat etmediğiniz takdirde sizden kesinti yapabiliyor. Bankalardaki mevcut otomatik ödeme talimatları gibi. Devamlı aldığınız bir hizmet türü varsa tabikî bu uygulamak çok işinize yarayacaktır, bu ödemeleri kontrollü yaptığınız takdirde ama bir ödemeden sonra kullanmayacağınız bir ürün için hesabınıza otomatik ödeme tanınmışsa bunu iptal etmeniz gerekmektedir.

PayPal ödemelerinizde tek ödeme sistemini kullanan ve ödemelerinizden sonra duruma normalde dikkat etmeyen veya kontrol etmiyorsanız hesabınızda aşağıda tarif edeceğimiz kontrolü yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Ödeme yapmış olduğunuz firmanın uyanıklığı sayesinden tek seferlik kullanım niyetiyle almış olduğunuz bir hizmet-ürünün bir sonraki yenileme döneminde otomatik olarak hesabınızdan istemsiz olarak çekildiğini görebilirisiniz. Bu yazımızda size otomatik işlem iptali nasıl yapılır işlemi nasıl yapacağınızı anlatmak istiyoruz.

paypal-hesabiniz-otomatik-para-cekilmesin kopya

Resimde göürldüğü gibi Profil sekmesini tıklıyoruz.

paypal-hesabiniz-otomatik-para-cekilmesin-1 kopya

Açılan menüden altda Ödeme Ayarları bölmünden Önceden Onaylı Ödemeler menüsünü tıklayın.

paypal-hesabiniz-otomatik-para-cekilmesin-2 kopya

Karşımızda daha önceden otomatik onay verdiğimiz bizim haberimiz olmadan onay alan ödemeler yer almakatadır. Bunların hepsini iptal etmemiz gerekmektedir. Bunu yapmak içinde kesinti yapman şirketin ismini tıklıyoruz ve yeni bir menü açılıyor.

paypal-hesabiniz-otomatik-para-cekilmesin-4 kopya

Yazıyı tıklayınca Fatura Ayrıntıları çıkıyor buarda dikkat etmemiz gereken. Durum yazan yerde Aktif yazan kısmı iptal etmezsen otomatik ödeme yapmaya devam edecektir. İptal tıklayınca otomatik ödeme talimatı iptal menüsü açılacaktır.

paypal-hesabiniz-otomatik-para-cekilmesin-3 kopya

Açılan yeni sayfada iptal isteğimizi onaylamak için Evet tıklıyoruz. Artık istemenyen ödemeleri engellemiş oluyoruz ve kimse bize sormadan paypal hesabımzıdan otomatik ödeme cekemez hale geliyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *