Tanıtım Yazılarında Seo Uyumu
1 Oca, 2016 20:55 tarihinde eklendi

Tanıtım Yazılarında Seo Uyumu

Tanıtım Yazılarında Seo Uyumu

Tanıtım yazıları internet ortamında firmaları tanıtan en önemli içeriklerden biridir. Pek çok kişi tanıtım yazısı ile her sitede olması gereken hakkımızda yazısını birbirine karıştırmaktadır. Bilinmesi gereken tanıtım yazılarının ve hakkımızda yazılarının birbirinden farklı içerikler olduğudur. Tanıtım yazılarının farkını kısaca özetleyecek olursak, tanıtım yazıları şirketiniz hakkında sosyal medyada, blog sayfalarında ve haber sitelerinde yazılan yazılardır diyebiliriz. Bu tür tanıtım yazılarını yazarken olmazsa olmaz kuralımız olan Seo kurallarına da uymamız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Aslınsa seo uyumlu tanıtım yazıları belli başlı bazı basit kurallar içerir. Bu kuralların ne kadarını yazmış olduğumuz tanıtım yazılarında uygulayabilirsek arama motorlarında tanıtım yazılarımızın görünürlüğü ve üst sıralara çıkabilme oranları o kadar artmaktadır. Bir tanıtım yazısının seo uyumlu olabilmesi için uygulamamız gereken hususlara şöyle bir göz gezdirelim.

Başlık Seçiminin Önemi

Tanıtım yazıları oluştururken genel olarak şirketinizi veya şirketinizin sattığı bir ürünü tanıtıyor olabilirsiniz. Yazmış olduğunuz tanıtım yazısının amacına göre kullanacağınız anahtar kelimeleri mutlaka yazınızın başlığında geçirmeniz gerekir. Bu şekilde ürün, hizmet veya firmanızı arayan müşterileriniz ve arama motorları sizi çok daha kolay bir şekilde web ortamında bulabilirler.

Tanıtım Yazılarının İçerikleri

  • Seo uyumlu her yazıda olması gereken kurallar tanıtım yazıları için de geçerlidir. Bu bağlamda ilk önce söyleyeceğimiz tanıtım yazılarının da tıpkı diğer internet içerikleri gibi özgün içerikler olmasıdır. Kopya içeriklerden kesinlikle uzak durulması önemlidir.
  • Tanıtım yazılarında kelime sayısı da önemlidir. Bir tanıtım yazısının ortalama 250 kelimeden aşağı olmaması tavsiye edilmektedir.
  • Tanıtım yazılarında anahtar kelimeler kullanılmalı fakat metin kesinlikle çok fazla sayıda anahtar kelime kullanılarak boğulmamalıdır. Bu tür yazılarda tavsiye edilen 3 adet farklı anahtar kelime kullanmaktır. Anahtar kelimeleri kullanırken ilk ve son paragraflarda mutlaka anahtar kelimelerin bulunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Tanıtım yazıları oluştururken sitenize bağlantılar vermek de önemlidir. Sitenize vereceğiniz en az 1 adet bağlantı yazınızın başarı şansını artıracaktır.
  • Tanıtım yazılarında yazım kuralları ve imla hatalarına azami önem gösterin.
  • Tanıtım yazılarında kullanılan resimler kopya içerikler değil özgün resimler olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *