Facebook Kullanarak İşinizi Nasıl Büyütebilirsiniz?
16 Mar, 2019 23:10 tarihinde eklendi

Facebook Kullanarak İşinizi Nasıl Büyütebilirsiniz?

Facebook Kullanarak İşinizi Nasıl Büyütebilirsiniz?

Günümüzde sosyal medyanın etkisi çok büyüktür, küçükten büyüğe herkes sosyal medya kullanıyor, Facebook sosyal medyayı ilk başlatan site olsada Facebook halen aktif olarak büyük bir kitle sürekli olarak kullanıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısı arttırıyor. Üstelik bu rakam yılda %15 oranında büyüyor.

Eğer işinizi büyütmek istiyorsanız, işinizin içeriği olan ürünleri bir çok kişiye ulaştırmak istiyorsanız Facebook’ta reklam vererek bir çok kişiye ulaştıra bilirsiniz, hem sayfanızı büyüte biliyorsunuz, hemde satışlarınızı arttıra biliyorsunuz. Ancak daha fazla kişiye erişmek için reklam ayarları çok önemlidir.

Başlangıç;

Öncelikle Facebook a kayıt olmanız gerekiyor, kayıt olup giriş yaptıktan sonra Facebook sayfası açmanız gerekiyor, Facebook sayfası açtıktan sonra işiniz ile ilgili bilgiler paylaşmanız gerekiyor.

Sayfa Adresi Oluşturun;

Sayfanızı oluşturduktan sonra hemen sayfa adresi oluşturamazsınız ancak belli bir kitleye ulaştıktan sonra “Hakkında” yazan kısmına tıklıyarak kendi sayfa adresinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturmak istediğiniz adres Facebook’un size verdiği bir adres olacaktır, Fakat devamında mutlaka iş yerinizin bilgilerini doldurmanız gerekiyor.

Örneğin; www.facebook.com/facebook gibi işletmenize özel bir adres yapmalısınız.

Ayrıca Facebook sayfanıza giren bir kişi, ilk önce sayfanızın içeriğine göz atacaktır, o yüzden sayfa içeriğini işiniz ile alakalı bilgiler paylaşarak sayfanızı ziyaret eden bir kişiyi bilgilendire bilirsiniz.

Sayfanızın Kapak Fotoğrafı Ve Profil Fotoğrafı

Facebook sayfanızın kapak fotoğrafı işiniz ile alakalı ve sizin işinizi yansıtacak bir fotoğraf olması önemlidir. Üstelik yükleyeceğiniz fotoğrafın mobil uyumlu olduğuna dikkat etmelisiniz. Profil fotoğrafı ise, şirketinizin veya sitenizin logosu olması gerekiyor. Logonuzun dikkat çekmesi ve şık olması sayfanızı daha gerçekçi ve güzel gösterecektir.

Mesajlar;

Facebook sayfanıza gelen mesajlara hızlı cevap vermeniz, ve mesajlara ilgi gösterip detaylı yanıtlamanız, takipçilerinizin gözünde ilgili bir firma olduğunuzu gösterecektir. Ve facebook mesajlarına hızlı cevap veren müşterilerinin sayfasına “mesajınız .. dakikalar içinde cevaplanır” yazısı koymaktadır.

Reklam Ayarları;

Facebook’a reklam vermeden önce detaylı bir şekilde işiniz ile alakalı araştırmalar yaparak reklam vermeniz sizin için avantajlı olacaktır. Ve daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *