İyi Bir Radar Dedektörü Nasıl Alınır?
9 Ağu, 2015 19:11 tarihinde eklendi

İyi Bir Radar Dedektörü Nasıl Alınır?

İyi Bir Radar Dedektörü Nasıl Alınır?

Aracınız için en iyi radar dedektörü hangisidir? İhtiyaçlarınızı tatmin edecek radar dedektörünü satın almanızın birçok yolu vardır. Bu makalede iyi bir radar dedektörü satın almak için gerekli olan 7 adımı sizinle paylaşacağız.

 1. Dedektörün önce yasal olup olmadığına bakın. Eğer yasadışı bir dedektör alırsanız devletin size vereceği cezalara hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Radarlar ticari araçlarda yasadışıdır. Hangi dedektörlerin yasal, hangilerinin yasal olmadığına motorlu taşıtların web sitesine girerek öğrenebilirsiniz.
 2. Kendinize bir bütçe belirlemesi yapınız. Piyasada birçok dedektör var. Özelliklerine göre fiyatları değişmekte. 90 liradan 1000 liraya kadar dedektör bulabilirsiniz. Unutmayın en pahalı dedektör en iyi dedektör değildir.
 3. Satın almak istediğiniz dedektörün türünü belirleryim. Üç tip radar dedektörü vardı Kablolu, Kablosuz ve Uzaktan Monte edilen radar dedektörü.
 4. İstediğiniz radar dedektörünün markalarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. PNI, Escort, Cobra gibi.

Dedektörlerin dediğimiz gibi birçok çeşidi vardır. Size uygun olanı almak gerekir. Bir radar alacaksak eğer hassasiyeti, görsel uyarıları, sesli uyarıları, yanlış alarm kontrolü gibi özelliklerine bakmak gerekir. Şimdi kesin almaya karar verdiğimizi göre aşağıdaki adımlara bakarak dedektörümüzü seçelim.

 1. Bütçenize dikkat edin
 2. Geniş bant olan dedektörü seçin. Radar dedektörü tüm X, K ve Ka bantlarını alabilmesi mümkün olmalıdır. Her kategori için ayrı gruplandırma yapması olması gerekir.
 3. Radar dedektörünün kapasitesi en az 110dB olmalıdır. Daha az olanlara boşuna para harcamış olursunuz.
 4. Ekranın her şeyi net olarak gösterdiğine emin olun.
 5. Ses kontrolü ile kapatma özelliği olmasına dikkat edin
 6. Tüm dedektörleri inceleyin. Beğendiğiniz dedektörü diğerleri ile karşılaştırın sitelerdeki kullanıcı yorumlarını okuyun. Dedektörün özelliklerini, yorumlarını, artılarını, eksilerini iyice öğrenmeden karar vermeyin. İyi bir fiyat araştırması yapın. İyi özelliklere sahip dedektörün fiyatı da iyi olacaktır. Dedektöre 500 lira harcıyorsanız buna değmeli. 500 lira harcayıp 100 liralık iç gören bir makine almayın.
 7. Dedektörü satın alırken online mağazamı yoksa yerel bir mağazadan alacağınıza karar verin. Online mağazadan almak fiyat konusunda biraz daha cazip gelebilir ama yerel bir mağazadan almak inceleme konusunda daha mantıklıdır.
 8. Satın aldıktan sonra dedektör nasıl kuracağınız sorun halinemi gelecek? Hiç kafanızı yormayın. Bir oto ses dükkanı bu işi yapacak en mükemmel yerdir. Ancak montaj yapacak kişiler profesyonel değilse onlara cama montaj yapmamaları gerektiğini belirtiniz. Geniş bir algılama aralığı vermek için yüksek bir yere monte ediniz.
 9. Dolandırıcılara dikkat edin. Sizin bilgisizliğinizden yararlanıp soymaya çalışan kişiler olacaktır. Düzgün ve dürüst bir satıcıya gidin. Garanti belgesi olan ürünleri alın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *