İş Geliştirme Tavsiyeleri
21 Kas, 2018 20:27 tarihinde eklendi

İş Geliştirme Tavsiyeleri

İş Geliştirme Tavsiyeleri

Yaşadığımız süre boyunca hemen hepimizin aklına parlak bir fikir gelmiştir. Kimimiz bu fikirleri hayata geçirecek gücü ve materyali bulmuş, hayata geçirmişizdir. Kalanlarımız ise belki de hala bu fikirleri düşünmekte. Bir işe başlamak kadar o işi sürdürebilmekte çok önemlidir. Hayatımızın her alanı her gün değişmekte ve gelişmektedir. Biz ve yaptığımız işler de bu değişime ayak uydurmalıdır. Aksi takdirde belki de tarihin bir köşesinde parlak bir fikri heba eden bir kişi olabiliriz. Bu nedenle iş geliştirme yöntemlerine önem göstermeliyiz. Bu yazımızda sizlere basit ama etkili iş geliştirme tavsiyeleri sunacağız.

Konuştuğunuzdan Daha Fazla Dinleyin

2 kulağımız ve 1 ağzımız olduğuna göre bunları birbirleri ile orantılı şekilde kullanmak çok kötü bir fikir olmasa gerek. İyi bir lider olabilmek için iyi bir dinleyici olmak gerekir. Harika fikirlerin de nereden ve ne zaman geleceği hiç belli olmadığından dolayı kulaklarınız her zaman açık olmalıdır. Bu sadece yapılan konuşmaları dinlemeyi kapmamalı tabi ki. Online toplulukları takip etmeli, yorumları okumalı ve gündemi takip etmelisiniz.

Basit Tutun

Sektörünüzde fark edilir olabilmek için gerçekten farklı bir şekilde kendinizi ve işinizi ortaya koymanız gerekmekte. Ancak farklılığın zor ve karışık olması gerekli değildir. İşinizi geliştirmede basit çözümlere ve inovasyona yönelmek başarıyı getiren önemli etmenlerdendir.

Eğlenmesini Bilin

Yaptığınız işten zevk duymuyorsanız ve yaparken eğlenmiyorsanız yanlış bir yoldasınız demektir. Eğer sabah kalktığınızda yapacağınız iş size külfet olarak gelmeye başladıysa başka bir şeyler deneme zamanınız gelmiş  demektir. Yaptığınız iş ya da proje size pozitif bir hissiyat veriyorsa ve yaparken kendinizi iyi hissediyorsanız başarılı olma şansınız her zaman daha yüksek olacaktır.

En Baştan Başlamaktan Korkmayın

Eğer bir girişimciyseniz ve ilk girişimleriniz başarılı şekilde sonuçlanmamışsa aramıza hoş geldiniz! Başarıya ulaşmış her girişimci ve iş adamı, mutlaka önce başarısızlığı tatmıştır. Buradaki önemli olan ise onlardan neler öğrendiğinizdir. Onların yaptığı aynı hataları yaşayarak öğrenmek yerine ders alarak yeni hatalar yapmanız size vakti, motivasyonu ve yeniden başlamanız için gereken enerjiyi sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *