İnternetin Yeniden Keşfi
1 Eyl, 2014 3:37 tarihinde eklendi

İnternetin Yeniden Keşfi

İnternetin Yeniden Keşfi

İnternetin ilk bulunduğu günden Google keşfine kadar yaşanan sürede kimsenin internet kullanımından zevk almadığı yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Ancak hayatımıza ilk kez arama motoru olarak giren Google bu uygulaması sayesinde tüm dünya tarafından kullanılır hale gelmiştir.

İstenilen her bilginin doğrudan yazılması ile bizi en yakın sitelere yönlendiren Google arama motoru aklımızdan geçen her türlü bilgiyi kolay bir şekilde bulma imkanı sağlamaktadır. Bir sohbet edasında yazabileceğimiz her türlü kelimeyi anlayarak en doğru siteye yönlendiren Google arama motoru bizlere sunduğu kendimi şanslı hissediyorum seçeneği ile de kararsız kaldığımız yada en doğru sitenin hangisi olduğuna karar veremediğimiz durumlarda aranan kelime ile en ilgili sitenin doğrudan açılmasını sağlamaktadır. Ayrıca tüm Google uygulamalarının birbiri ile senkronize halde çalışması ile tüm işlerimizin tek bir bağlantı üzerinden takip edilmesi imkanını da sunmaktadır. Adı aklımıza gelmeyen bir şarkının aklımızda olan en saçma sözlerini bile yazmanın dahi yeterli olduğu arama motorunda istenilen şarkının hemen sizlere ulaşması sağlanmaktadır.

Düzenli olarak yaptığı yeniliklerle kendisinden söz ettiren Google arama motoru ile bizlere ilk tanıtıldığı zamandan bu zamana kadar kendisini son derece yüksek bir halde geliştirmiş ve artık ulaşılmayan bilginin kalmamasını sağlamıştır. Bu şekilde artık saatlerce ansiklopedileri karıştırmaya çalışmanın gerek olmadığı zamanımızda tek tık ile istediğimiz bilgiye istediğimiz şekilde ulaşmamız sağlanacak hale getirilmektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *