Paypal ile Para Göndermek
26 Haz, 2015 4:44 tarihinde eklendi

Paypal ile Para Göndermek

Paypal ile Para Göndermek

Dünyanın en büyük online para gönderme servisini kullanarak Paypal ile ailenize, arkadaşlarınıza veya yaptığınız alışveriş karşılığında kolayca para gönderebilirsiniz. Finans dünyasının en mükemmel çalışan firması olmasa da, yüksek kur farkları ve para gönderip, alırken yaptığı kesintilerle ile kazanç sağlayan aracı web sitesidir. Paypal resmi bir banka veya kuruluşu olmadığı için paranız hiç bir şekilde yasal olarak güvende değildir. hesabınızda her an bir limitleme ya da kapatılma durumu söz konusu olabilir bu hizmeti kullanırken aklınızın bir köşesinden bulunsun. Hele ki aynı evde iki ayrı kişinin ayrı hesapları var ise kesinlikle limitlendirmeden kurtulamazsınız çünkü aynı ip üzerinden 1 den fazla hesabı kullanamazsınız. Paypal kullanırken haftanın 7/24’ti ücretsiz bir şekilde para gönderip alabilirsiniz. Paypal hesabınıza kullandığınız bir kredi kartını tanımladıktan sonra hesabınız onaylı olacaktır bu durumda Paypal bakiyeniz bulunmasa bile ödeme yapabilirsiniz.

Paypal ile nasıl para gönderilir?

1) İlk olarak Paypal hesabımıza giriş yapıyoruz.

paypal-ile-para-gondermek

2) Aşağıda ki resimde gördüğümüz Para Gönder ve Al linkine tıklıyoruz.

paypal-ile-para-gondermek-1

3) Açılan sayfada Arkadaşlarınıza ve Ailenize Para Gönderin veya Mal veya Hizmetler için para gönderin seçenekleri bulunmakta. Ailenize para gönder seçeneğini seçerseniz gönderim yapacağınız paradan hizmet bedeli kesilmez. Ama Mal veya Hizmet sekmesinden para gönderirseniz sizden hem kargo adresi isteyecektir hemde para gönderme masraflarını karşı tarafdan tahsil edecektir biliginiz olsun.

paypal-ile-para-gondermek-2

4) Açılan ekranda para göndermek istediğimiz e-mail adresini yazıyoruz veya daha önceden para göndermiş olduğumuş kişilerden birinide seçebiliyoruz.

paypal-ile-para-gondermek-3

5) Açılan ekranda Tutarı yazıyoruz varsa bir kısa açıklama yazmanızda kesinlikle fayda vardır bu yüzden açıklamamızı yazıyoruz, işlemi gözden geçiriyoruz Kullanıcı sözleşmesini kabul edip Devam butonuna tıklıyoruz. Bu ekranda Mal veya Hizmet sekmesinden gelseydik sizde ayrıca Kargo teslim adresi isteyecekti.

paypal-ile-para-gondermek-4

Açılan ekranda ödeme yapmak istediğiniz kartı seçip son kontrollerinizi yapıp ödemenizi onaylayın. Gayet basit ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan paypal üzerinden rahatlıkla para göndermeyi sizlerle paylaşmış olduk.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *