Hiper Tansiyon İçin Bitkisel Çözümler
2 Eyl, 2015 14:02 tarihinde eklendi

Hiper Tansiyon İçin Bitkisel Çözümler

Hiper Tansiyon İçin Bitkisel Çözümler

Gün geçtikce yeni hastalıklar insan sağlığını tehlikeye atmakta, Hipertansiyon günümüz hayat tarzı içinde en yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Bu hastalık fiziksel, ruhsal, psikolojik dengesizlikler nedeniyle oluşabilir. Hipertansiyonun bir diğer adı da yüksek kan basıncı olarak geçer. Yüksek kan basıncı önemsenmezse yada kontrol altına alınmazsa ileriki hayatta çeşitli sağlık risklerine neden olabilir. Koroner kalp hastalıkları, felç ve böbrek yetmezliği vücuttaki kan basıncının seviyesinin normal olamaması nedeniyle ortaya çıkan hastalıklardan sadece birkaçıdır. Yüksek kan basıncı hastası olan her kişide yukarıda belirttiğimiz hastalıkların aynısı olmayabilir. Yani herkeste aynı belirtiler olmayabilir. Başlıca yüksek kan basıncı hastalığı belirtileri şunlardır; bulanık görme, baş ağrısı, baş dönmesi, nefes darlığıdır.

Bu hastalığın etkilerini hafifletmek elinizdedir. Bugün piyasa bu hastalık için çıkarılmış çok sayıda bitkisel ilaçlar bulunmaktadır. Bu hastalığa yakalanma nedenleri; kalıtsal, yaşlılık, obezite, stres ve aşırı sodyum alımıdır. Hipertansiyonu kontrol altına almak için aşağıda birkaç bitkisel tedavi yöntemleri verilmiştir bunları uygulayabilirsiniz.

Yemeklerin hammaddesi haline gelen sarımsak hipertansiyonun etkilerini azaltmak açısından muhteşem bir bitkisel ilaçtır. Sarımsak kolesterol seviyesini düşürülmesi için en etkili tedaviler arasındadır. Yemekleri pişirirken bir diş sarımsak atılması, damarları genişletir, kan dolaşımın artırır ve yüksek kan basınç riskini önler. Sarımsak yüksek kan basıncı tedavisinin yanı sıra, kalp krizi ve akciğer sorunları gibi hastalıkların tedavisinde önemli rol oynar.

Alıç otu hipertansiyon için kullanılan başka etkili yollardan biridir. Bu bitkiyi yüksek tansiyon hastaları uzun yıllardır kullanmaktalar. Alıç otu bitkisi ve yaprakları bu hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların yapımında yıllardır kullanılmaktadır. Alıç otu bitkisi damarları açar, kan dolaşımını kolaylaştırır ve hipertansiyonu önler.
Antiseptik özelliği ile tanınan şeker otu, hipertansiyon için önemli bir bitkisel ilaçtır. Bu tatlı ilaç kan damarlarını genişletir ve kan basıncını seviyesini düşürür. İdrar artırılması ve kan şekeri seviyesini düşürmek için doğal bir tonik görevi görür. İltihapları azaltır. Virüsler, mantarlar ve bakteriler gibi mikroorganizmalardan gelecek saldırıyı engeller.

Kırmızıbiberin hipertansiyon için bir etkili bitkisel ilaç olduğu kanıtlanmıştır. Kan dolaşımını kolaylaştırır ve sistemin işleyişini iyileştirmek ana görevidir. En iyi sonucu elde etmek için, besleyici diyetler ve düzenli egzersizler ile sağlıklı bir yaşam tarzı takip etmeleri tavsiye edilir.

C vitamini ile zenginleştirilmiş Amla, hipertansiyon sorunları için önerilen güvenli ev ilaçları arasında yer alıyor. Amla gallik asit, protein, karbonhidrat, lif, mineral ve vitamin karışımıdır. Amla Emme, LDL kolesterol seviyesini düşürür, kan damarlarını genişletir ve kan dolaşımını kolaylaştırır. Hipertansiyon hastası hastalar sabah erkenden amla tozu ile karıştırılmış bir bardak süt içmesi tavsiye edilir. Bu içecek aynı zamanda asitliği önlenmesi ve yorgunluk tedavi gibi diğer hastalıklara fayda sağlar. Beklenmedik bir etki ile karşılaşınca kesinlikle bir sağlık kuruluşundan yardım isteyin bu bilgiler yalnızca yardım amaçlıdır kesin değildir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *