Google Tilt Brush Toolkit İle Nasıl Sanal Gerçeklik Hazırlanır?
11 Ara, 2018 16:28 tarihinde eklendi

Google Tilt Brush Toolkit İle Nasıl Sanal Gerçeklik Hazırlanır?

Google Tilt Brush Toolkit İle Nasıl Sanal Gerçeklik Hazırlanır?

Google Tilt Brush Toolkit İle Nasıl Sanal Gerçeklik Hazırlanır?

Son zamanlarda popüler platformlardan biri haline gelen sanal gerçeklik hem oyun hem de birçok alanda hayatın içerisine girmeye başlamıştır. Google kullanıcıları ile buluşan sanal gerçeklik ile resimler gerçeğe dönüştürülebilir. Google tilt brush toolkit ile nasıl sanal gerçeklik hazırlanır? Google Tilt Brush sayesinde sıradan fırçalardan farklı olarak birçok avantaj sunar. Google ve HTC Vive VR’nin işbirliği sonucu ortaya konulan bu ortamda çizimler tuvale dönüşebiliyor. Çeşitli efektler uygulanarak hayallere sınır konulmadan özgürce çizim yapılabilir. Sanatın teknoloji ile birleştiği uygulama fırça darbelerinin özgürce savrulmasına imkân tanır. Tilt Brush farklı bir çizim konsepti ile doğal görünümlü resimler ve üç boyutlu çizimlerini mümkün kılar.

Google Tilt Brush Toolkit İle Üç Boyutlu Çizim

Google Tilt Brush kullanılarak elde edilen üç boyutlu çizimler tasarımcıların ve artistlerin yaratıcılıklarını destekler. Çizimleri her açıdan görüntülemek mümkündür. Yaratımları her yönden görmek çizimin heykel halinde getirilmesini de kolaylaştırır. Google tilt brush toolkit ile nasıl sanal gerçeklik hazırlanır? Çizimin heykeli yapılarak etrafında dolanabilir, çeşitli açılardan kusurlar da bu sayede görüntülenebilir. Çığır açan bu uygulama ile yaratıcı kişilikteki herkes becerilerini ortaya koyabilir. Sanal gerçeklik günlü yaşama dâhil olarak birçok konuda tasarımcıların yanında oluyor. Moda konusunda da ihtiyaç duyulan Tilt Brush Toolkit tasarımcıların en büyük yardımcısı halinde gelmiştir. Ressamlar da bu uygulamadan yararlanan kesimler arasında. Sanat dalına getirilen bu yenilik farklı alanlardaki tasarımcıların işlerini kolaylaştırdığı gibi kusursuzlaştırır da.

Google Tilt Brush Toolkit Avantajları

Google Tilt Brush, açık kaynak bir kod ile çalışır. Böylece üç boyutlu çizimler sanal gerçekliğe hızlıca çevrilebilir. Google tilt brush toolkit ile nasıl sanal gerçeklik hazırlanır? Etkileyici sonuçlar için üç boyutlu çizimler gerçeğe yakın bir görünüme getirilerek sanal gerçeklik kazandırılır. Google’un sunduğu Tilt Brush Toolkit ile fırça gölgelendirmeleri, seslere cevap niteliğinde olan kodları, aktarım kanalları ve geliştiricilerin kullanımına yönelik paylaşım seçenekleri ile canlı görünümü sunan deneyimleri videolar ve oyunlar elde edilmesi mümkün hale gelir. Google ilk defa kullanacaklar için fikir amaçlı çeşitli örnekler de sunarak uygulamanın işleyişi hakkında bilgi verir. Bu keşif deneyimi sayesinde daha kaliteli deneyimler üretilebiliyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *