Google Plus Arşivleri
12 Eki, 2019 15:01 tarihinde eklendi

Google Plus Arşivleri

Google Plus Arşivleri

Google Plus Arşivleri  Hakkında

Dünyanın arama motoru olma özelliğine sahip olan Google; çok sayıda farklı platforma ev sahipliği yaptığı için çok geniş bir yelpazeden oluşan platformlardan meydana gelmektedir. Google Plus uygulaması da Facebook ile Twitter uygulamaların benzer özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Esasında Google Plus; Blogspot, Gmail, Picasa, Connect ve Gtalk gibi pek çok uygulamayı birbirine bağlayan son derece kapsamlı bir platformdur. Bundan dolayı Google Plus Arşivleri adeta Facebook uygulamasının rakibi gibi tanımlanmıştır. Bununla birlikte Google Plus en çok web sitesi sahipleri tarafından benimsenen ve kullanılan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle Blogspot kullanıcıları tarafından tercih edilen Google Plus; yakın zamandan bu yana bireysel kullanıcıların kullanıma kapatılarak; sadece kurumsal bazdaki kullanıcılara hizmet sunmaya başlamıştır. Bu durumun oluşmasında ise 2018 Mart ayındaki skandal etkili olmuştur. Söz konusu skandalda yaklaşık olarak 500.000 civarında Google hesabının bilgilerinin sızdırıldığı tespit edilmiştir.

Google Plus İlk Olarak Ne Zaman Kuruldu?

Google tarafından son derece iddialı bir şekilde piyasaya sunulan Google Plus; 28.06.2011 yılı itibariyle hayata geçirilmiş bir projedir. İlk başlarda sadece davetiyesi olan kişiler bu platforma üye olurken daha sonraki aşamalarda 18 yaşını doldurmuş tüm bireylerin kullanımına açılmıştır. Genel olarak Google Plus Arşivleri; Google’de yer alan profiller üzerinden şekillenen bir sistem olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada Google farklı platformlarıyla da bu projeyi bütünleşme yoluna giderek; söz konusu uygulamayı genişletmeyi başarmıştır.

İçeriğinde sohbet odaları, servis kanalları, sosyal ağlar bulunan Google Plus; temelde Google ürünleri olan Gmail, Google Contack ve Blogspot gibi platformlardan yararlanmaktadır. Bu platforma üye olmak için kimlik doğrulatmak gerekli olmaktadır. Google Plus çoğu zaman Google+ olarak simgelenmiş olsa da kimi zaman da G+ olarak simgelenmektedir. Her ne kadar Twitter ile Facebook uygulamalarına benzer özellikleri bulunuyor olsa da bu uygulamalardan farklılıkları da bulunmaktadır. Özellikle çoklu video görüşmelerine olanak tanıyor olması bu platformun önemli bir özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Google Plus Uygulamasını Nasıl Kullanırım?

Elbette ki doğal olarak Google Plus Arşivleri hizmet yelpazesini genişlettikçe merak edilirliğini de arttırmaktadır. Bu durum söz konusu uygulamanın nasıl kullanıldığı sorusunun da sorulmasına neden olmaktadır. Öncelikli olarak bilgisayar ile mobil uygulamalar vasıtasıyla kullanıcıların beğenisine sunulan Google Plus; bol seçenekli bir kullanım özelliğine sahip olmaktadır. Bu platformun içeriğinde yer alan temel uygulamalar ise aşağıda sıralanmaktadır:

  • Akış
  • Çevreler
  • Sohbet
  • Video Sohbet
  • Hızlı Yükleme
  • Konular
  • Oyunlar
  • Sayfalar
  • Etkinlikler

Google Plus Platformunun İçeriği

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran uygulamalar arasında yer alan Google Plus Arşivleri; akış, çevreler ve etkinlikler gibi özel bölümlerden oluşmaktadır. Akış; kullanıcının çevresine eklenmiş olan diğer kullanıcıların güncellemelerini takip etmelerini mümkün kılmaktadır. Bu doğrultuda özellikle metin, fotoğraf ve video gibi paylaşımlar; akış vasıtasıyla takip edilmektedir.

Çevreler ise; Kullanıcıların takip ettikleri profillerin güncellemeleri üzerinden paylaşılanların takip edilmesini mümkün kılmaktadır. Sohbet seçeneği farklı cihazlar arasında iletişim kurulmasını mümkün kılarken; İphone ile Android destekleyen cihazlar arasında iletişim kurulmasını mümkün kılmaktadır. Özellikle SMS üzerinden sohbete olanak tanıyor olması; bu uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

En fazla 10 olmak koşuluyla çoklu sohbet olanağı tanıyan çoklu sohbet olanağı Google Plus uygulamasının önemli kazanımları arasında yer almaktadır. Bu özellik özellikle uygulamayı kurumsal olarak kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Google Plus İle Fotoğraf Ve Videolarınızı Hızlı Bir Şekilde Yüklersiniz

Mobil cihazınızla çekmiş olduğunuz video ve fotoğrafların otomatik olarak Google Plus hesabınıza aktarılmasına Hızlı Yükleme özelliği denilmektedir. Bu özellik sayesinde fotoğraf ve videolarınızı arkadaşlarınızla pratik bir şekilde paylaşmanız da mümkün olmaktadır.

Konular seçeneği; ilgi alanınıza göre size alternatif konular sunarak; önceden tanımlanmış bilgiler ışığında size ilginizi çekecek bilgileri sunmaktadır. Böylece ilgi alanınıza dair en son güncellemelerden haberdar olmanız da mümkün olmaktadır.

Google Plus Arşivleri platformunun önemli kazanımları arasında oyunlar seçeneği de yer almaktadır. Bu seçeneğe göre; arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabilmenize olanak tanımaktadır. Sayfalar ve etkinliler seçenekleri de birbirinden farklı özellikleri Google Plus kullanıcılarına sunabilen seçenekler arasında yer almaktadır. Etkinlikler sekmesinde eğlence ve toplantılardan haberdar olmanız mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *