Google Fit Uygulaması Nasıl Kullanılır?
23 Ara, 2018 19:02 tarihinde eklendi

Google Fit Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Google Fit Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda sağlıklı yaşam açısından birçok fayda sağlayan Google Fit kullanımı merak edilen konular arasındadır. Günlük yapılan aktivitelerde yakılan kalori, mesafe ve adım sayısı gibi bilgileri kaydeden uygulama ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Google Fit uygulaması nasıl kullanılır? Uygulama bilgisayarda, mobil cihazlarda ve akıllı saatlerde kullanılabilmektedir. Uygulamanın kullanılabilmesi için başta Google Play Store’den indirmek gerekmektedir. Sonrasında Google Fit sayfasından kişinin kendi Google hesabı ile giriş yapması gerekmektedir. Google hesabı olmayanların bu uygulamayı kullanabilmesi için hesap oluşturması gerekmektedir. Uygulamaya girişin ardından kullanımı oldukça kolaydır. Bu uygulama içerisinde yapılan aktivite sonuçları günlük, haftalık veya aylık olarak kaydedilmektedir.

Google Fit İle Neler Yapılabilir?

Uygulamanın ne işe yaradığından sonra merak edilen diğer konu Google Fit uygulaması nasıl kullanılır? Kişinin kendi hesabı ile giriş yapılan uygulamada aktivite bilgileri kaydedilmektedir. Uygulama ile:

  • Günlük aktiviteleri görmek mümkündür. Sayfa açıldığında form koruma aktiviteleri sayfanın üst kısmında görülmektedir. Bu kısımda adım sayısı, bisiklete binme süresi ve yakılan kalori miktarı gibi bilgiler görülmektedir.
  • Google Fit ile harcanan kalori miktarını tahmin etmek mümkündür. Doğru tahmin görmek için kişinin yaş, cinsiyet, boy ve kilo bilgilerini girmesi gerekmektedir.
  • Kişinin kilo kartını göstermektedir.
  • Yapılan tüm aktiviteleri görmek mümkündür. Günlük aktivite bilgileri görülebildiği gibi geçmiş zamanlarda kaydedilen bilgileri görmek de mümkündür. Geçmiş aktivite bilgilerini görebilmek için gün, hafta ve ay bilgisini girmek gerekmektedir.

Google Fit Özellikleri

İnsanların ihtiyaçlarına cevap veren uygulama günün 24 saatinde kullanılabilmektedir. Google Fit uygulaması nasıl kullanılır? Kişilerin aktivite, koşu ve yürüyüp bilgilerinin takip edildiği bir uygulamadır. Kişilere form koruma verilerine tek bir yerden ulaşmasını sağlamaktadır. Kişinin performansına göre farklı öneriler sunulan bir uygulamadır. Aynı zamanda farklı fitness cihaz uygulamalarını Google Fit’e bağlayabilmek mümkündür. Süre ve adım bazlı çalışan sistem ile koyulan hedeflere ne kadar uyulduğunu göstermektedir. Tüm android cihazlarla uyumlu olan sistemi her noktada kullanmak mümkündür. Günlük, haftalık veya aylık aktivite izleme seçeneğinin yanında bildirim seçeneği de bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *