Google’da Hızlı index Nasıl Alınır?
10 Mar, 2016 13:47 tarihinde eklendi

Google’da Hızlı index Nasıl Alınır?

Google’da Hızlı index Nasıl Alınır?

Konuya giriş adına hızlı index almak neden önemlidir buna değinelim. İndex hızı ne gibi avantajlar kazandırır derseniz bloglar adına canlı bir tv konuşmasını anı anına açmak sanki yeni bir icat yapmışcasına Google’a verilen bir yazıdır. Yani kısacası google’a onda olmayan bir konu sunmak ve bundan anlık trafik almak Google’un gözüne girmek için en iyi yollardan birisidir.

Bu yoldan gidersek sitenizin, bloğunuzun seosunu iyi hale getirmek istiyorsanız index hızı düzeldikten sonra Google’a yeni şeyler sunarak bir basamak yukarı çıkabilirsiniz. Daha sonra tabiki sağlam konularda makaleler yazarak da ileriye dönük sağlam trafik sağlayabilirsiniz.

Yapılması gereken yolları sırasıyla sayacak olursak öncelikle özgünlük adına yazıları sık sık yakın zaman
aralıklarıyla yazmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca Google’a her zaman site haritası göndermeniz de bir nevi google botunu uyarma niteliği taşır. Bir diğer husus da yazılarınızın konu başlıklarını biraz farklı yapmanız ne de olsa bir yerden bir farkınızı göstermeniz gerekiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra eminim ki bir sonuç alacaksınız. Her zaman sitenizi güncel tutmaya ve sürekli özgün yazılar girmeye gayret edin. Böylelikle zaman geçtikçe sitenizdeki yazılar anında google’da index almaya başlayacaklardır.

Hızlı index almak için yapılması gerekenleri mantık sırasına göre sıraladık;

  • En doğal yöntem sitenize yazdığınız yazıları dikkat çekici aralıkla yazmanızdır. Google örümcekleri bu belirgin zaman aralıklarını tanımladığında sitenizi sık ziyaret edecek ve indexleyecektir. Sitenize belirgin zaman aralıklarıyla yazı yazamıyorsanız, başka metotları deneyebilirsiniz.
  • Yazdığınız yazıları sosyal medya ağlarında paylaşınız.
  • Yazdığınız yazının sitemap.xml dosyasına eklendiğinden emin olunuz.
  • Sitenizi hızlı index sektör sitelerde paylaşırsanız sizde hızlı index alırsınız.
  • Digio, Bentio ve İmle.pro imleme sitelerinde konunuzu imliyorsunuz.
  • Hızlı index almak için ping sitelerinden yardım alabilirsiniz.
  • En son seçenek şekilde google webmaster araçlarında bulunan dizine ekle seçeneği kullanarak index alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *