Google Description (Web Sayfası Özeti)
14 Nis, 2019 19:52 tarihinde eklendi

Google Description (Web Sayfası Özeti)

Google Description (Web Sayfası Özeti)

Google Description

Google Description, web sayfasının kısa ve öz bir özeti şeklinde yazılan ve arama motorunda görünen bir meta tag’tır. Web sitesinin çalışma sayfasında bulunan bir bölüm olan Description bölümüne yayınlanacak olan yazının kısa bir özeti olacak şekilde 25-30 kelime yazılır. Google Description içerisinde anahtar kelimeler bulunabilir. Arama motorlarının arşivler için etkili olan Description belirli kurallara uygun olarak doğru bir şekilde yazılırsa site trafiğini etkileyen önemli bir etkendir. Seo uyumlu Description yazıldığında kullanıcılar tarafından beğenilip daha fazla ziyaretçi almanızı sağlar. Bu durumda site trafiği artar ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaya başlar. Site trafiği ve yükselişi için çok önemli bir unsur olan Description özenle ve düzgün bir şekilde yazılmalıdır.

Google Description Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Description yazarken bazı konulara dikkat ederek özenle yazarsanız arama motorlarındaki sıralamanızı ve site trafiğinizi olumlu yönde etkileyecek bir unsurdur. Description yazarken amacınız çok önemlidir. Çünkü bu amaç yazım şeklinizi belirler. Description yazarken hedefiniz arama motorları değil kullanıcı olmalıdır. Arama motorunda yayınlanan yazınızın kısa özeti olarak görünecek olan Description kullanıcı için yazı hakkında gerçekçi fikirler veren tarzda olmalıdır. Bu durumda kullanıcı girişleriniz site trafiğini artıracağından zaten otomatik olarak arama motorlarında yükselişe geçersiniz. Sitenizin her sayfası için konu ile alakalı özgün Google Description yazmalısınız. Sayfanın özeti olan Description yazıyı özetleyen kısa ve net bir yazı olmalıdır. Sayfanın anahtar kelimeleri Description bölümünde geçebilir. Ancak 2 ‘den fazla olmamalıdır. Çok fazla anahtar kelime kullanımı kısa özetinizin anlamsız ve sıkıcı görünmesini sağlayabilir.

Google Description Nasıl Olmalıdır

Google Description sitenizde yayınlayacağınız içeriğin kısa ve net bir özeti şeklinde olmalıdır. Konu ile alakası olmayan kelimelerin kullanımı kullanıcıyı olumsuz etkiler. Description yazarken birbirinden bağımsız kelimeler şeklinde değil de anlamlı cümleler ortaya çıkacak şekilde gerçek bir özet olarak yazarsanız çok daha etkili olur. Örneğin bir bilgisayar firması Description kısmına bilgisayar modelleri, bilgisayar fiyatları, bilgisayar çeşitleri şeklinde yazarsa hiç de etkili olmayan yanlış bir işlem yapmış olur. Oysa Bilgisayar model ve çeşitlerimizle ilgili bilgi almak için tıklayınız. En hesaplı fiyat ve taksit seçeneklerimiz ile bilgisayar bizden alınır şeklinde yazmanız çok daha etkili ve doğru olur.

Google Description’ın Seo’ya Etkisi

Google Description direk olarak sıralamaya etki etmese de dolaylı yoldan Seo’yu etkileyen bir fonksiyondur. Özgün olarak yazılan bilgilendirici ve etkileyici bir Description sitenize giriş oranını artırır. Bu durumda site trafiğinde hızlı bir artış gözlemleneceğinden sıralamalarda da otomatik olarak yükselmeye başlarsınız. Seo’ya etkisi anında olmasa da dolaylı yoldan zamanla büyük bir etki yapacaktır. Kurallara uygun olarak doğru bir şekilde yazacağınız Description site yükselişinizi olumlu yönde etkileyecektir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *