Google Classroom Nedir, Nasıl Üye Olunur?
9 Ara, 2018 16:23 tarihinde eklendi

Google Classroom Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Google Classroom Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Google Classroom Nedir?

Teknoloji ve yazılım devi olan ABD merkezli Google Corp. Birçok yazılım ve donanım ürününü üreterek insanların hizmetine sunmaktadır. Classroom programı okul ve sınıflarda yönetim ve idarenin tek elde düzenli bir şekilde yürütülmesinin sağlamak, zamandan tasarrufun yanında, teknolojik gelişmeleri de eğitime uyarlamak adına öğretmen ve idareci tavsiye ve telkinleri doğrultusunda hazırlanmış olan bir programdır. Bu program ile öğrencilerin derslere girişinin tek elden sistematik takibi, öğretmen ve öğrencinin tek sisteme bağlanması, öneri, ödev ve faaliyetlerin takibinin profesyonel bir şekilde sürdürülmesi sağlanır. Öğrencilerin kodlarla kaydedildiği sistemde kişisel takip de mümkündür. Ödev paylaşımı, ders içeriklerini, zenginleştirerek saklama ve gelecek dönemlere aktarma mümkün olmaktadır. Google Classroom nedir? Sorusu bu imkanların zengin içeriklerle sunulduğu, teknolojik bir yazılım olduğu sonucu önümüze çıkmaktadır.

Google Classroom’a Nasıl Üye Olunur?

Okul yönetimi ve ders anlatımında son teknolojik fırsatların daha rahat bir şekilde kullanılabilmesi için tasarlanan, Google Classroom nedir, sorusu cevap bulduktan sonra bu uygulamaya nasıl üye olunur? Sınıflarda nasıl kullanılır?

  • Öncelikli olarak, google.com sitesi üzerinden kayıt ve üyelik oluşturularak oturum açılır,

  • Eğitim için G süit kullanıcı adı ile Google hesabı kullanıcı verileri sisteme girilir, ardından şifre oluşturularak karşınıza çıkan mesajda kabul et seçeneği tıklanır.
  • Eğitim amacıyla G süit hesabı oluşturan üyeler, Öğretmenim seçeneğini tercih etmelidir. Başla seçeneği ardından ise, hesabınız aktif hale gelmektedir. Bu aşamadan sonra üyeliğiniz tamamlanır. Ardından kişiye uygun seçenekleri de değerlendirerek programı kullanmak adına derinlemesine keşfe başlayabilirsiniz?

Google Classroom Diğer Bölümlere Erişim

Google Classroom kullanım niteliği itibariyle çoğul bir şekilde kullanılan ve ortak ağda buluşmayı hedefleyen bir programdır. Google Claassroom Nedir sorusunun cevaplanması ve ardından üyelik işleminin tamamlanması ile sırada üyelerin hepsinin ağa katılması süreci gelmektedir.

Oturum açan öğrenciler hangi öğretmenin sınıfında iseler, ona katılım gösterirler, sınıf üzerinde bulunan katıl seçeneğine tıklarlar. Menü seçeneği ile de ilk olarak sınıflar seçeneği karşımıza çıkar. Takvim sekmesinde ise faaliyet ve duyurulara erişilir, çalışma sekmesi ise tüm ödev ve yayınlara ulaşmak için kullanılmaktadır. Son olarak ayarlar kısmında ise kişiye özel ayarlar ile şifre ve kullanıcı adı ayarı yapılmaktadır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *