Google Chrome Nasıl İndirilir?
9 Nis, 2019 18:27 tarihinde eklendi

Google Chrome Nasıl İndirilir?

Google Chrome Nasıl İndirilir?

Google Chrome, Google’ın sunduğu arama motoru hizmetidir. Diğer arama motorlarına göre çok daha hızlı ve üstün özellikli olan Google Chrome, ulaşmak istediğiniz sayfalara daha çabuk ve kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlıyor. Mac, Windows, Linux, İOS ve Android platformlarında indirilebilir. Sürekli yenilenen ve kullanıcılarına en iyi hizmeti sunan bir uygulamadır. Gelişmiş arama seçenekleri ile araştırmak veya ulaşmak istediğiniz tüm bilgilere en iyi şekilde ulaşmanızı sağlar. Güvenli parola sistemi ile yeni üye olacağınız sayfalar için özel şifreleme sistemine sahiptir. Sade ve kullanışlı sayfa görünümü ile en iyi yönlendirmeleri yapar. Aradığınız kelimeyi yazmaya başladığınız anda aradığınız kelime ile ilgili yönlendirme kelimelerini size sunar. Diğer arama motorlarında en çok aranan kelimeleri size otomatik sunarken Chrome yenilenen özelliği ile direk anahtar kelimeler üzerinden yönlendirme yapar.

Google Chrome Özellikleri

Google Chrome, tüm kullanım özellikleri ile çok daha hızlı ve güvenli bir arama motorudur. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan çok iyi tasarlanmış bir sayfa yapısına sahiptir. Sayfa içerisinde gezinmek aşağı, yukarı hızlı hareket etmek mümkündür. Chrome’un otomatik çeviri özelliğinden faydalanarak sayfaları istediğiniz dile anında çevirebilirsiniz. Ayrı bir çeviri programına gerek kalmadan çeviri yapabilirsiniz. Chrome içerisinde sık ziyaret ettiğiniz sitelerin kısa yollarını oluşturabilirsiniz. Site adresini Chrome masa üstüne sürüklemeniz yeterli olacaktır. Böylece sürekli ziyaret ettiğiniz siteler hep elinizin altında olacaktır. Bu da size zaman kazandıran üstün bir özelliktir.

Google Chrome İle Hızınızı Artırın

Google Chrome size en hızlı arama şansını sunarak zamanınızı daha iyi kullanmanızı sağlıyor. Chrome ile kullanacağınız kısa yol tuşları size oldukça zaman kazandırır. Örneğin arama geçmişini silmek için ayarlara girip zaman harcamadan Windows için ctrl+shift+delete tuşlarına Mac için cmd+ shift+ geri/ silme tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Kısa sürede arama geçmişini silmiş olursunuz. Yine yanlışlıkla kapattığınız bir sayfayı geri getirmek için Windows da ctrl+shift+T Mac da cmd+ shift+T tuşlarına basarak aynı sayfayı geri getirebilirsiniz. İnternet sayfasında okuduğunuz bir makale içerisinde bilmediğiniz bir kelime ile karşılaştığınızda yeni sayfa açıp aratmak yerine kelimenin üstüne gelip tarayıcıya sürükleyerek anında anlamını öğrenebilirsiniz.

Google Chrome İle İnternet Kullanımı Daha Kolay

Google Chrome internet kullanımınızı çok daha kolay hale getiriyor. Örneğin döviz kurunun o gün için ne kadar olduğunu merak ediyorsanız konu ile alakalı bir internet sayfası açıp arama yaparak zaman kaybetmenize gerek yoktur. Direk Chrome arama kısmına bugün dolar kaç TL yazın hemen doların kaç lira olduğunu gösterir. Chrome ile pratik şekilde işlem yapın. Çözemediğiniz bir matematik işlemini Chrome sayfa boşluğuna yazın anında cevap karşınızda olur. İnternet olmadan oyun oynama özelliği ile internet kesintilerinde Chrome ile oyun oynayarak vakit geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *