Google Allo Nasıl Kullanılır?
19 Eki, 2019 16:43 tarihinde eklendi

Google Allo Nasıl Kullanılır?

Google Allo Nasıl Kullanılır?

Google Allo, Google şirketi tarafından Whatsapp ve Skype gibi güçlü iletişim uygulamalarına alternatif olarak 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu uygulama özellikle güçlü Google alt yapısı ve özgün arayüzü sayesinde çok kısa sürede milyonlarca kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Her ne kadar sonraki zamanlarda popülaritesini kaybetse de bunun altında yatan en önemli neden Whatsapp ve diğer anlık mesajlaşma ve konuşma uygulamalarının olmasındandır. Bununla birlikte, Google Allo çok fazla özelliğe sahip bir uygulama.

Google Allo Nasıl Kullanılır?

Google Allo, birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Kullanımı son derece basit olan bu uygulama yardımı ile anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma, durum paylaşımı ve depolama gibi onlarca farklı alanda kullanılabilmektedir. Google Allo kullanabilmek için öncelikle iOS veya Android işletim sistemi tabanlı aygıta sahip olmanız gerekir. Yükleyeceğiniz bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Google Play veya iOS uygulama mağazalarına girerek indirebileceğiniz bu uygulamayı aygıtınıza yükledikten sonra, istenen giriş bilgileri ile kayıt olun. Kayıt olduktan sonra sizden kullanıcı adı girmeniz istenir. Bundan sonraki adımda ise cep telefonu numaranızı girmeniz istenir. Diğer istenen bilgileri de girerek yüklemeyi tamamlayın. Ardından sistem size bir Google Asistan sunar. Burada size birkaç adımda Google Allo kullanımı anlatılır. Google Assistant’a dilediğiniz tanımlı soruları sorabilirsiniz. Bu, sizin daha iyi bir kullanım deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Buraya arkadaşlarınızı ekleyebilir ve davet edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *