Gmail Kayıp Olan E-postları Bulma
10 Şub, 2016 1:38 tarihinde eklendi

Gmail Kayıp Olan E-postları Bulma

Gmail Kayıp Olan E-postları Bulma

Benzersi özellikler sunan ve en çok kullanılan ücretsiz e-posta servisi olan Gmail kullanıyorsanız ve önemli bir e-postayı yanlışlıkla arşivlediniz, sildiniz, spam klasörüne attınız veya filtreye takılıp otomatik olarak çöp kutusuna gitti. Bu e-posta içindeki bilgiler belirli bir zaman sonra size tekrar lazım oldu peki nasıl ulaşacaksınız.

Sürekli olarak kullandığınız e-posta adresinin gelen kutusunda önemli bir e-postayı bulamıyorsanız veya birçok ileti kayıp ise veya gelen kutunuzdaki tüm e-postalar istem dışı kaybolmuşsa. İstem dışı hesabınıza giriş yapılmış olabilir ve izinsiz giren kişiler sizin için önemli e-postalara zarar vermiş olabilirler. Peki, böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacaksınız giden önemli e-postlar nasıl geri getireceksiniz aşağıda vereceğim formu doldurursanız hesabınızda bulunan iletileri geri kazanmanıza ve ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Hesabınızdaki e-postaların genellikle nasıl kaybolduğunu sizlerle paylaşacak olursam;

  • Önemli Bir e-postanın yanlışlıkla arşivlenmesi, silinmesi veya spam olarak işaretlenmesi.
  • Ayarladığınız bir filtrenin e-postaları otomatik olarak çöp kutusuna sallaması.
  • Gmail tarafından onaylanmayan uygulamaları kullanarak iletileri okuyorsanız hesabınızdan kaybolabilir.
  • Hesabınıza izinsiz olarak giriş yapan birileri olabilir.

Yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı herhangi bir müdahalede bulunmadığınız halde hesabınızdan kaybolan çok sayıda e-postanın kurtarılıp kurtarılamayacağını öğrenmek için https://support.google.com/mail/contact/bugs adresindeki formu doldurmanız şart. İzinsiz veya kötü amaçlı başka bir kullanıcının Gmail hesabınıza eriştiği zaman mevcut hesaptaki iletileri silmektedir. İşte veya okulda kullandığınız bir Google Apps hesabı varsa, hesapla ilgili olarak kuruluşunuzun yöneticisiyle iletişime geçin.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *