İş Amaçlı G Mail
29 Eyl, 2019 21:50 tarihinde eklendi

İş Amaçlı G Mail

İş Amaçlı G Mail

İşletmelere Yönelik Ortak Çalışma ve Üretkenliğin Adı: G Suite

Google’ın işletmeler için sunduğu en kullanışlı hizmet G Suite’tir. İşletmelerin ihtiyaç duyabileceği birçok uygulama G Suite çatısı altında toplanmıştır. Bu uygulamayla Kurumsal Gmail, Elektronik tablolar, Dokümanlar, Sunumlar, Depolama ve Takvim gibi uygulamalar kurulum yapmaya gerek kalmadan cihaz erişimine açılarak kullanılmaktadır. İşletmede hazırlanması gereken herhangi bir doküman için yer ve zaman fark etmeksizin cihaz üzerinden düzenleme yapılması ve gerekli kişilerle paylaşılması kolay hale gelmiştir.

G Suite herhangi bir doküman üzerinde 50 kişinin eş zamanlı çalışmasına da olanak sağlamaktadır. Bu olanak, doküman üzerindeki anlık değişmeleri takip etmeyi de kolaylaştırmaktadır. Herhangi bir dokümanı oturum açmaya gerek duymadan ilgili dokümanın bağlantısı paylaşıldığı takdirde bile internet ortamında bu dokümana herkes erişebilmektedir. G Suite sayesinde bilgi ve çalışmalar kolaylıkla aktarılma imkanı bulmuştur.

G Suite’e Kayıt Olma Aşaması

G Suite, Google’ın işletmelere yönelik sunduğu kullanışlı uygulamaların başında gelmektedir. Bu uygulama hesap aboneliği şeklinde gerçekleşmektedir ve ücretlidir. G Suite kullanımı kayıt işlemini gerektirmektedir. İşletme ve okul gibi kurumsal çalışmaların yürütüldüğü grupların çalışmasına uygun olan bir uygulama olarak tasarlanmıştır. G Suite 14 günlük deneme sürümü ile müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurmaktadır. Deneme paketi ile bu uygulama tercihe bırakılmaktadır. Basic, Business ve Enterprise adında G Suite’e at üç adet paket bulunmaktadır. Kullanıcı başına aylık periyotlar biçiminde ücretlendirme yapılmıştır.

G Suite Üzerinde Dosyaları Bulutta Depolama

G Suite, sunmuş olduğu Bulut (Cloud) Depolama sistemi ile çalışmalarınızı bir arada tutmaktadır. Bu depolama sistemine bilgisayar, telefon veya tabletler üzerinden erişim hem kolay hem de güvenlidir. Google Drive üzerinde dosya güncellemeleri otomatik biçimde kayıt altına alınır ve depolanır. Bu işlemlerin kısa sürede gerçekleşip hiçbir maliyet gerektirmemesi kurumsal işletmeler için oldukça önem arz etmektedir.

Google Drive, her kullanıcıya 30 GB depolama alanı sağlamaktadır. Unlimited sürümü tercih edenler Google Drive üzerinde sınırsız depolama alanına sahiptir. Uygun fiyat politikası ile Google Drive’ınız için ekstra alan satın alma imkanınız bulunmaktadır.

G Suite’te Veri ve Cihaz Güvenliği

G Suite Google sunucularında çalıştığından dolayı veri ve cihazların güvenliğini alanında deneyimli bir ekiple sağlamaktadır. G Suite, ekip personellerinden herhangi bir kişi cihaz kaybı yaşadığında veya personel değişikliği olduğu durumlarda veri güvenliğini kontrol altına almaktadır. Güvenlik ayarları merkezi yönetim tarafından gerçekleştirilmektedir.

G Suite uygulamasında güvenlik seçenekleri iki türlü gerçekleşmektedir. 2 adımlı doğrulama ile tek oturum açma işletmelerin veri ve cihaz korumasını sağlama almaktadır. Google, veri ve cihaz güvenliğini kötü niyetli kişilerden korumak için sürekli çalışmalar ve yenilikler yapmaktadır. Veri veya cihaz güvenliği konusunda sorun yaşayanlar için Google destek ekibi dileyen her kullanıcıya 7/24 destek vermektedir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *