Email Nasıl Açılır, Email’e Nasıl Giriş Yapılır?
25 Oca, 2019 2:02 tarihinde eklendi

Email Nasıl Açılır, Email’e Nasıl Giriş Yapılır?

Email Nasıl Açılır, Email’e Nasıl Giriş Yapılır?

Çağın Haberleşme Yolu E-mail

Teknolojik gelişmelerdenhayatımızın her alanında faydalanıyoruz. Dijital dünyanın hayatımıza en fazla etkileyen yönü haberleşme ve iletişime olan katkılarıdır herhalde. Günlük hayatımızda her hangi bir form doldururken, kimlik bilgileri veya kişisel bilgiler istendiğinde mutlaka e-mail adresi de sorulur oldu. Hepimizin bir elektronik posta adresi var artık. E-mail adresi almak zaten çok kolay ve bu uygulamalar ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bir elektronik posta adresi almak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Arama motorunun, arama çubuğuna Email aç diye yazmanız yeterli. Outlook, Gmail, Hotmail, Yandex, Yahoo gibi ve benzeri programları kullanarak kişisel mail adresi için ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. E posta servisi sağlayan bu uygulamalardan en çok tercih edilenler Hotmail ve Gmail olmak birlikte bu günlerde gmail biraz öne geçmiş gibi gözüküyor.

Gmail, Google+, Google Drive, YouTube ve Google’ın sağladığı diğer servis uygulamalarını tek bir e-posta adresinden yapmanıza olanak sağlıyor. Şimdi hep birlikte Email girişi yapalım ve e-posta adresi alalım.

E-mail Adresi Nasıl Alınır?

Bir elektronik posta adresi ile arkadaşlarınız, yakınlarınız ve işinizle ilgili iletişim sağlayabilirsiniz. Dosya gönderebilirsiniz. Instagram, Facebook, Twitter, Linkedln gibi sosyal medya platformlarına üye olabilirsiniz. Kurum ve kuruluşlardan bildirimler alabilirsiniz. Şu günlerde telefon numarasından hemen sonra e-mail adresi sorulurken bir Email oturum aç linkine girelim. Karşımıza yeni hesap oluştur veya oturum aç sekmesi çıkacaktır.

İstediğimiz e-mail adresini almak güç olabilir. O yüzden işleme başlamadan önce bir adres ve şifre belirlememiz işimizi kolaylaştıracaktır. Örneğin şöyle bir adres isteyebiliriz “dünyamız2019@gmail.com” bu adres daha önceden kullanılmış ise veya bu adrese çok yakın bir adres varsa kabul edilmez. Şifremizin de iyi düşünülmüş olası gerekebilir. Sırasıyla şu işlemleri yapmamız gerekli:

  • Adınız soyadınız
  • Kullanıcı adınız ( e-posta adresi)
  • Şifreniz ( en az 8 karakterden oluşmalıdır, istenilen özellikteki karakterler bulunmalıdır)

  • Doğum tarihiniz ( gün, ay, yıl )
  • Cinsiyetiniz
  • Telefon numaranız gibi bilgileri gerekli alanlara doldurmanız gerekir.

  • Bir onay kodu doldurmanız istenebilir. Tüm e-posta servis sağlayıcıları buna benzer bilgileri doldurmanızı isteyecektir.

  • Bilgileri doldurduktan sonra ”sonraki adım” a geçersiniz. Bu adımda koşulları onaylarsınız.

  • Hesap oluştur butonunu seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

  • Şifrenizin güvenilirliği sorgulanır. Yeni bir adres veya şifre oluşturmanız istenebilir.

 

Google Uygulamalarında Gmail

Google uygulamalarını tek bir e-posta adresi ile kullanmak istiyorsanız Email giriş yap gmail hesabı aç, bu kadar basit. Gmail oturum açmak veya yeni hesap oluşturmak için accounts.google.com adresini kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızda ve mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz e-posta servis sağlayıcı size birçok kullanım kolaylığı sağlıyor. Yenilenen gelen kutusu ile e-postalarınızı sınıflandırabilirsiniz. E-postaları açmadan sosyal ağlardan mı, tanıtım mı, özel mi, iş mi olduğunu görürsünüz. Ona göre açar veya incelemeyi sonraya bırakırsınız. Dosyaların eklerini kolaylıkla görürsünüz. Gmail sayfanız için arzu ettiğiniz bir temayı kullanmakta sizin elinizde. Yeni bir ileti oluştururken veya başka işlemler yaparken gelen kutusunu terk etmenize gerek yoktur. Her şey her an gözünüzün ucunda.

Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra cep telefonunuza veya tabletinize tanımlayarak mobil olarak kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarda bir e-pota aldığınızda size haber verir. Gmail, Android ve İOS cihazlara uyumludur. Mobil uygulamaların kullanımı oldukça rahattır. Gmail imgesini tıkladığınızda e-postalarınızı hemen görürsünüz. Şifrenizi kaydederek her seferinde şifre girme zahmetinden de kurtulursunuz. Gmail’in en önemli özelliklerinden biri de size çok geniş bir saklama alanı sağlamasıdır. Google kullanıcıları, bir Email oturum aç işlemi ile Google hesabı açtığında tek bir kullanıcı adı ve şifre ile gmail adresi, Google+ profiline de birlikte sahip oluyorlar.     E-mail uygulamasına dair güvenlik konusunda gerekli önemlerin alınması gerekmektedir. Zira kişisel veri güvenliğinizin oluşabilmesi için e-mail uygulamanızın da güvenliğine dikkat etmelisiniz.

Anahtar Kelimeler: Email aç, Email giriş, Email giriş yap gmail, Email oturum aç

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *