Gmail Hesabınızı Silme
7 Şub, 2016 0:13 tarihinde eklendi

Gmail Hesabınızı Silme

Gmail Hesabınızı Silme

Google hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Gmail hesabınızı silme, Google hesabımı nasıl silerim, Rehberimiz size popüler Google ürünlerinden biri olan Gmail hesabınızdan nasıl kurtulacağınızı veya içeriğinin silinmesi hakkında bilgi sunacağız. Artık kullanmadığınız atıl durumda olan veya kötü anılarınızla andığınız bir e-posta adresiniz var ise veya güvenlik amacıyla kendinizi korumak için ne yapmanız gerektiğini anlatacağız. Gmail hesabını silerken unutmayın ki Google hesabınızı silmeniz demektir, yani silmek istediğiniz hesapta daha önce kullandığınız tüm verileri ve kullandığınız Google Play ve YouTube gibi diğer popüler Google hizmetleri etkilenecektir. Unutmayın ki birkaç kolay adımla Gmail hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz, ama eski durumuna getirtmekte sıkıntı yaşaya bilirsiniz bilginiz olsun.

Gmail hesabınızı yani Google Hesabınızı sildiniz ve sonrasında Google Drive, Takvim, Gmail hesabınızdaki E-postalar, fotoğraflar ve işlem kayıtları, YouTube üzerimden satın aldığınız abonelikler, Google Play’den satın aldığınız filmler, oyunlar veya müzikler, benzersiz bir Gmail kullanıcı adına sahipseniz bir daha kullanmazsınız. Bunların yanında Chrome web tarayıcısında kaydettiğiniz bilgiler bir daha kullanılmayacak şekilde silinir.

Gmail hesabınızı sildiğiniz zaman sadece Android işletim sisteme sahip akıllı telefonunuzda kullanıyorsanız Android cihazınızdaki bazı uygulamalara ve hizmetlere bundan sonra erişemeyebilirsiniz. Örneğin Google Play Store’den daha önce indirdiğiniz uygulamalar veya oyunları bir daha indiremez ve güncelleyemezsiniz, ayrıca Google hesabınızla daha önce senkronize ettiğiniz kayıtlı kişiler, adresler kaybolacaktır. Kişiler, bundan sonra başka bir cihazda senkronize edilemez. Mobil cihazınızdan yedekleme amaçlı kullandığını Google Drive verileri artık Drive’a kaydedilemez veya yedekleme hizmetinden faydalanamazsınız.

Hesabınızı silmeden önce, https://www.google.com/settings/dashboard adresinden Google hesabınızda kullandığınız hizmetleri görüp, hesabınızla ilişkili verileri gözden geçirmeniz önemlidir. Hesabınızı silme işleminden sonra verilerinize erişemezsiniz. Hesabınızı silmeden önce verilerinizi Gmail hesabınızı yedekleyin adlı makalemizdeki 1. Yöntem Google Takeout kullanarak yedekleme işlemi yapmanızı ve indirmenizi öneririz. Gmail adresinizi sadece diğer hizmetlerde oturum açmak veya şifre işlemi için kullanmaktaysanız Google hesabınızı silmeden önce bu hizmetlerde bilgilerinizi güncellediğinizden emin olmadan hesap silme işlemine geçmeyin gelelim hesap silme işlemine;

Gmail Hesabınızı Silmek için https://myaccount.google.com/ adresine girin silmek istediğiniz hesabı ile oturum açın ve sağdaki Hesap Tercihleri bölümünde Hesabınızı veya hizmetleri silin bölümünü tıklayın.

gmail-hesabinizi-silme-1

Açılan sayfadan Google Hesabı’nı ve verileri sil‘i tıkladıktan sonra

gmail-hesabinizi-silme-2

Güvenlik açısından tekrar hesabınız ile giriş yapıyorsunuz ve silmekte olduğunuz bilgileri tekrar inceledikten sonra alt kısmındaki her iki kutuyu da işaretleyin ve Hesabı Sil seçin. Artık hesabınız içindeki tüm verileri ile silindi sorun yaşayan arkadaşlar yorumlar kısmında sorunlarını yazın yardımcı olmaya çalışacağım.

Konumuza hazırladığımız videoyu ekledik umarım size yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *