Dünya Devinden Teknolojik Takvim
31 Ağu, 2014 5:57 tarihinde eklendi

Dünya Devinden Teknolojik Takvim

Dünya Devinden Teknolojik Takvim

Her insanın bildiği üzere artık günümüzde internet kullanılmayan alan yada zaman kalmamıştır. Artık internetin daha verimli kullanılabilmesi için bir dünya devi olan Google bir takvim uygulaması yaparak artık daha etkili kullanılan takvim anlayışı sunmaktadır.

Yapılan her yeniliğin arkasında bulunan Google bu sefer bizlere bir takvim uygulaması ile geliyor. Bu takvim uygulamasında etkinlikler oluşturabiliyor, alarm kurabiliyor hatta bir ajanda yaparak bu ajandanın istediğimiz kişilere paylaşılmasını sağlıyor. Planların ve yapılacak olan şeylerin alarm kurarak telefon, tablet gibi her zaman yanımızda olan cihazlarımızdaki uygulamalara senkronize edilmesi mümkün oluyor. Bu şekilde yapmamız gereken bir iş varsa takvime tarihini ve saatini girerek hatırlatıcıyı kurmamız yeterli olacaktır. Bu uygulama ile birden fazla takvim oluşturmamız mümkün olduğu gibi farklı takvimlere de abone olarak onları takip edebiliriz. Tüm dinlerin ve ülkelerin dini yada resmi bayramlarını görebildiğimiz bu takvimler bizlere bayram günlerinin hangi günlere denk geldiğini göstermek için oldukça rahat kullanım sunmaktadır. İnternet üzerinden belirlediğimiz bu takvim uygulamasına internete bağlı olan her ortamda bağlanmak mümkün olacaktır. Google hesabınıza girerek takvim uygulamanızda yaptığınız en son değişiklikleri her bilgisayarda yenile diyerek en güncel haliyle görmemiz mümkün olacaktır.

Zaman içerisinde her şeyin sanal ortama taşınmasında en son payını alan takvimler artık bir tık ile elimizde olabilme imkanı sunmaktadır. İstenilen her yerde belirlediğimiz her planı unutmamak yada kaçırmamak için mutlaka https://www.google.com/calendar/render?hl=tr bu adresten Google takvim uygulamasını denemeniz gerekir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *