Chrome Sayesinde Dizüstü Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Uzatın
28 Haz, 2015 1:47 tarihinde eklendi

Chrome Sayesinde Dizüstü Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Uzatın

Chrome Sayesinde Dizüstü Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Uzatın

Adobe firmasının biz internet kullanıcılara sunduğu Adobe Flash ile hazırlanan web sayfaları zengin içeriği görüntülenmemizi yardımcı olmaktadır. Fakat buda dizüstü bilgisayarınızın pil kullanımı olumsuz olarak etkilemektedir. Chrome, Opera, Firefox gibi çok kullanılan bütün tarayıcılar web ortamında enerji tasarruf olmasa da, zengin ve etkileşim sağlamak için Adobe ile çalışıyor, bu yazımızda Chrome’a gelen yeni güncelleştirme ile nasıl daha faydalı kullana bileceğiniz yazacağız.

Yoğun video veya oyun için flash çalışan bir web sayfasında olduğunuzda kesintisiz oynarken veya içeriği izlerken, web sayfasına merkezi olmayan (flash animasyonları gibi) içeriği akıllıca bir hareket ile duraklatma yöntem kullanacağız. İlgilenmediğiniz dosyalar veya videoları duraklatacağız ve sadece oynatmak için tıklamanız yeterli olacak. Bu güncelleştirme, önemli ölçüde bir elektrik prizine ihtiyacınız olmadan web sitelerinde uzun sörf için bilgisayarınızın güç tüketimini azaltacaktır.

Bu özellik Chrome’un son masaüstü sürümünde varsayılan olarak etkin şekilde gelmektedir. Bu ayarı manüel olarak aktif hale getirmek için Chrome’un içerik ayarları kısmında en üste deki algılama ve önemli eklenti içeriğini çalıştırın seçmeniz gerekmektedir. Google yeni gelecek güncellemeler ile daha fazla güç iyileştirmelerine yer vereceğinde açıkladı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *