Microsoft Outlook Hesabı Açma
21 Mar, 2016 17:36 tarihinde eklendi

Microsoft Outlook Hesabı Açma

Microsoft Outlook Hesabı Açma

Microsoft’un MSN’i kapatmasından sonra girdiği revizyon döneminde kullanıma sunduğu ve gün geçtikçe gelişim gösteren Outlook servisi, Microsoft’un sunduğu tüm servisleri tek bir hesap üzerinden erişmenizi sağlayan bir yapı görünümündedir. Google’ın Gmail üzerinden tüm Google servislerini tek hesap üzerinden sunması gibi düşünülebilen Outlook hesabını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturarak tüm Microsoft servislerini ayrı hesaplara ihtiyaç duymadan tek hesap üzerinden ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Microsoft hesabını nasıl oluşturulabileceğini soruyorsanız, yazımızda bu sorunuza detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden Microsoft Outlook hesabı oluşturma aşamalarına geçelim.

  • Öncelikle Outlook hesabı açacağımız https://www.microsoft.com/tr-tr/outlook-com/ adresine gidelim. Bu adreste ayrıca Microsoft servisleri ve Outlook hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.
  • İlgili sayfada kayıt aşamasına geçmek için Kaydolun butonuna tıklayın,
  • Açılan sayfada karşınıza detaylı bir form sayfası çıkacaktır. Sayfada Ad, Soyad, Kullanıcı Adı, Parola ve Doğum Tarihi başta olmak üzere doldurulması zorunlu olan bütün alanları doldurun. Bu alanları eksiksiz ve aynı zamanda doğru bir şekilde doldurmanız, büyük önem taşımaktadır. Önemli bir not daha düşmek gerekirse; Microsoft, sizin izniniz olmadan hiçbir şekilde kişisel bilgilerinizi 3. kişilerle paylaşmaz.
  • Formda istenilen bilgileri doldurduktan sonra sayfanın en alt kısmında yer alan Hesap Oluşturun butonuna tıklayın,
  • Butona tıkladıktan sonra gerekli görüldüğü takdirde formda belirtmiş olduğunuz telefon numaranıza bir adet güvenlik kodu, SMS yoluyla gönderilir. Eğer bu şekilde bir sayfa karşınıza çıktıysa, kodun cep telefonunuza gönderilmesi için gerekli onayı vererek SMS yoluyla tarafınıza iletilen onay kodunu ilgili alana giriniz ve bu sayede hesabınızı doğrulayınız.
  • İşte hepsi bu kadar! Artık Microsoft Outlook hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Microsoft servisleri, artık elinizin altında.

Oluşturduğunuz Outlook hesabınızı akıllı telefonunuzdan da hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilmeniz mümkün. Bunun için Android, İOS veya Windows Mobile platformlarından Outlook uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *