Android Takvim Uygulamaları
17 Oca, 2019 23:14 tarihinde eklendi

Android Takvim Uygulamaları

Android Takvim Uygulamaları

Android Takvim Uygulamaları

Tabletlerde ve cep telefonlarının işletim sisteminde olan takvim uygulamaları işlevsel olarak kullanışlı olsa da, özel talepleri olan kişiler için epey yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Özel yaşantımızda ve iş hayatımızda hiçbir randevuyu unutmamak ve daha düzenli bir yaşam için mobil takvim uygulamaları çok büyük bir önem taşımaktadır. Mobil cihazlarda, bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanılmakta olan standart takvim uygulamalarının yanı sıra android takvim uygulamaları mevcuttur.  Bu yazıda kişilerin kullanabilecekleri diğer takvim çeşitlerini inceleyeceğiz. Kişiler kendi estetik anlayışlarına ve taleplerine cevap verebilecek takvim uygulamalarını seçerek kullanmaya başlayabilir. Bahsettiğimiz takvim uygulamaları pek çok açıdan insanların yaşantılarını kolaylaştırmakta ve önemli avantajlar sağlamaktadır. Şimdi sizlerle en çok tercih edilen takvim uygulamalarından bazılarını tanıtalım.

Womanlog Takviminin Özellikleri

Bu takvim çeşidi kadınlar için tasarlanmıştır. Womanlog takvimi bir doğurganlık ve adet takvimidir. Adet periyodunu ve döngüsünü gözlemleyebilmek için kullanılan bu takvim bu alanda epey başarılıdır. Bir android takvim uygulaması olan Womanlogun ekranında grafikler ve 3 aylık özet görüntülenmektedir. Gebelik öncesinde ve sürecinde kadınların akıllı telefonlarında bu uygulamanın bulunmasında yarar vardır.  Ayrıca uygulamayı yedekleyebileceğiniz gibi şifrede koyabilirsiniz. Hamilelik ve kadın sağlığı ile ilgili bazı sorulara da cevap veren bilgi bankası da bu takvimin içerisindedir. Profesyonel sürümünde reklamsız özellikler ve ilave fonksiyonlarda sunulan bu takvim ücretsiz ve Türkçe desteklidir.

Jorte Calendar Takvimi

Görsel açıdan bir zenginlik arayan kişiler için bu takvim uygulaması son derece uygundur. Android takvim uygulamaları içerisinde en renkli uygulamalardan bir tanesidir. Bu takvim uygulamasında etkinliğin içeriğine ve türüne ve de renkli ara yüzüne göre belirlenmekte olan ikonlar oldukça dikkat çekicidir. Jorte Calendar’ın oldukça eğlenceli ve kullanışlıdır. Özel günler ve tatil günlerini gösterimi de epey başarılı olan bu uygulamanın ücretli sürümlerinde takvime şifrede koyulabiliniyor. Ekranın dikey ve yatay kullanımına bağlı olarak uygulamanın görüntüsü de değişmektedir. Ücretli olan paketinde kişiselleştirme konusunda çeşitli alternatifler sunulmaktadır. Ücretsiz olan bu takvim uygulamasının ayrıca Türkçe desteği de mevcuttur. Android ve İOS’larda bu uygulama indirilebilinir.

Wave Calendar Takvim Uygulaması

Eğlenceli ve son derece renkli bir takvim uygulaması olan Wave Calendar, genel olarak takvimlere ait olan fonksiyonları oldukça başarılı bir şekilde sunan ve bedava olan bir uygulamadır. Dilediğiniz renkleri içeriğe göre belirleyebilirsiniz. Bu uygulamada hatırlatmaları ve etkinlikleri düzenlemek ve oluşturmak son derece pratiktir. Ayrıca bu takvim uygulaması Facebook, Exchange, Outlook, Hotmail ve Google takvimleri ile eş zamanlı çalışabilmektedir. Android Outlook senkronizasyonu yapıldığı takdirde hiçbir sorun ile karşılaşılmaz. Wave Calendar ile istediğinizde size etkinliğinizi hatırlatmak için bildirimler göndermektedir. Ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulamanın, Türkçe destekli değildir İOS’larda ve Android cihazlarda kullanılabilinir.

Fantastical 2 Takvim Uygulaması Ve Özellikleri

Bu takvim uygulaması 2017 yılında Mac OS ve iPhone uygulamalarıyla çıkmış, en nitelikli ve en iyi takvim uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmıştır. Aylık, haftalık ve günlük takvim görünümlerine sahip olan Fantastical 2 diğer takvim uygulamalarına göre son derece temiz bir görünüme sahiptir. Öte yandan etkinlik girişi ve hatırlatma yapmak bu uygulamada çok seri bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca sesli yapılan hatırlatma notlarını da almayı mümkün kılmaktadır. Arka planın rengini de istediğiniz renk seçimini yapılabilinmektedir. Diğer bir özelliği de iPad sürümü de çıkmış olmasıdır. iPad kullanıcıların yoğun isteği üzerine uygulama artık bu cihazlarda da kullanılmaktadır. Bu uygulamanın indirme ücreti 22,99 TL’dir. Android takvim uygulamaları hakkında bazı bilgiler paylaştık. Umarız faydalı olmuştur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *