Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri
24 Mar, 2016 17:16 tarihinde eklendi

Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri

Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri

Yayıncılar için büyük bir gelir kapısı haline gelen Adsense’de gelir konusunda epey çok faktör vardır ve bu faktörler ile birlikte gelirler belirli dönemler artarken, belirli dönemler düşüş de yaşanmakta. İnternet sitenizin yer aldığı alan ve sektör ile alakalı olarak da TBM yani tık başı ücret miktarı da değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat tüm bunların yanı sıra, Adsense gelirlerini en yüksek seviyede tutmak için belli başlı yapılması gereken husus ve yöntemler vardır. Bunları yazımızda açıklayarak mevcut şartlarda Adsense gelirlerinizi en iyi düzeye getirmeye çalışacağız.

Adsense gelirlerinizi etkileyen en önemli faktörlerden biri reklam yerleşimidir. Reklam yerleşimi düzensiz ve yanlış olduğu takdirde ziyaretçinin reklamlara tıklama oranı büyük miktarda düşer ve bunun yanında Google Adsense politikalarını da ihlal etmiş olursunuz. Bu yüzden reklam yerleşiminizi profesyonel ve titiz bir şekilde yapmanız öncelikli etmendir.

Bir diğer önemli konu ise reklam modelini doğru ayarlamanızdır. Sitenize ve reklam eklediğiniz bölüme uygun olarak reklam modeli belirlediğiniz takdirde, ziyaretçinin reklama tıklama oranı artacaktır.

Ve tabii ki TBM oranı yüksek bir sektörde olmanız, gelirleriniz ile doğru orantılı olacaktır. Eğer bulunduğunuz sektördeki reklam verenlerin belirlediği ücret az ise bunun için yapabileceğiniz açıkçası pek bir şey yok.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *