Admob Nedir? Nasıl Kayıt Olurum
30 Haz, 2015 17:48 tarihinde eklendi

Admob Nedir? Nasıl Kayıt Olurum

Admob Nedir? Nasıl Kayıt Olurum

Gelişen teknoloji sayesinde akıllı telefonlar,tabletler ve internet sitelerine reklam alarak para kazanmak artık önemli bir sektor haline geldi. İnternetin cep telefonlarımıza ve tabletlerimize aktarıldığı günümüzde mobil uygulama geliştiricileri de artık geliştirdikleri uygulamalardan para kazanmak istiyor. Google da mobil uygulamalara reklam alarak para kazanma amacıyla Admob uygulamasını satın aldı. Admob uygulamasında amaç geliştirilen mobil uygulamaya reklam alarak para kazanmaktır. Admob Iphone, Android ve Windows Phone olmak üzere tüm platformlarda kullanılabiliyor. Uygulamayı kullanabilmek için bir mobil uygulamaya sahip olmanız gerekiyor. Uygulamada reklamlar üzerinden kazanılan paranın %60’ı uygulama geliştiriciye giderken, %40’ı Admob almaktadır. Siz de yazdığı uygulamalara reklam alarak para kazanmak isteyen uygulama geliştiricilerdenseniz, Admob sizin için çok kullanışlı ve avantajlı olacaktır. Gelelim uygulamaya nasıl kayıt olacağımıza:

admob-nedir-nasil-kayit-olurum

Admob giriş yapmak için önce https://www.google.com/intl/tr/admob/ adresine girin ve uygulamanın anasayfasına geleceksiniz, eğer daha önce Admob hesabı oluşturduysak hesabımıza giriş yapıyoruz. Yeni üye olacaksak “Sign up for AdMob” seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni gelen sayfada bizden sahip olduğumuz bir Google hesabına giriş yapmamız isteniyor. Google hesabınız yoksa “Create new Google account” seçeneğine tıklayarak, kendimize yeni bir hesap oluşturuyoruz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra “Complete Adsense İnformation” seçeneğini tamamlamamız gerekiyor. Yani Adsense ayarlarını tamamlıyoruz. İkinci basamak olarak “Complete Adwords İnformation” seçeneğini tamamlayarak, Adwords ayarlarımızı da oluşturuyoruz. İşlemlerimizi tamaladıktan sonra bizden program politikalarını okumamız isteniyor. Politikaları okuyup onayladığımızda artık son basamağımız kalıyor.

Start Using Admob diyerek Admob hesabımızı kullanmaya başlayabiliriz.

admob3

Admob’a uygulama eklemek için uygulama hesabımızdaki kontrol paneline gidelim. Burada “Sites & Apps” bölümüne gitmemiz gerekiyor. “Add Site/App” diyerek geliştirdiğiniz uygulamayı buraya ekleyebilir ve uygulamanıza reklam almaya başlayabilirsiniz.

admob_add_app3

Admob sayesinde web dünyasındaki e-ticaret akışının bir kısmı mobil dünyaya aktarılacak gibi görünüyor. Siz de mobil uygulama geliştirip para kazanmak istiyorsanız kendinize bir Admob hesabı edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *