Zamanı Planlarken Takvim Kullanma
12 Ağu, 2019 15:52 tarihinde eklendi

Zamanı Planlarken Takvim Kullanma

Zamanı Planlarken Takvim Kullanma

Zamanı yıllara, aylara, haftalara ve günlere gören düzenleyen, çizelge oluşturan organizasyon sitemine takvim denir. İdari, ticari, sosyal ve dini amaçla günleri organize etmeyi sağlar. Zamanı dilimlere böler. Günlük koşuşturma içinde yoğunluktan yapılacaklar bazen akıldan çıkabiliyor. Böyle durumlarda planlayıcı olarak takvim kullanmak en pratik yollardan biridir. Günümüzde iki çeşit takvim yaygın olarak kullanılır. Bunlardan biri miladi takvim diğeri takvimdir

Neye Göre Takvimler Hazırlanır?

Miladi takvim güneş baz alınarak, hicri takvim ise ay baz alınarak hazırlanır. Miladi takvim Hz. İsa’nın doğum tarihini başlangıç alır. Hicri takvim ise Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicretini başlangıç kabul eder.

Takvimden Kullanmanın Faydası Nedir?

Zamanımızı organize etmede bizi büyük kolaylık sağlar. Bunun yanında dini günlerden, bayramlardan, idari günlerden, tatillerden, sosyal günlerden haberimizin olmasını sağlar. Zamanımızı programlar ve daha verimli kullanmamızı sağlar. İş hayatında çok büyük avantaj sağlar. Ne zaman nerde olmamız gerektiğini ve yapmamız gerektiğini bize hatırlatır. Önemli toplantıları bize önceden haber verir. Böylelikle önceden hazırlık yapabiliriz. Unutmamıza imkan sağlamaz. Sevdiklerinizin özel günlerini hatırlamak için çok iyi bir hatırlatıcıdır. Hız kazandırır.

İş Hayatında Ne Tür Takvim Kullanılır?

İş hayatını düzenli tutabilmek, randevuları kaçırmamak adına takvim kullanmak kurtarıcıdır. Bilgisayarlarda, mobil cihazlarda çeşitli geliştirilmiş takvim uygulamaları bu anlamda işimizi kolaylaştırır. İşinize göre kendinize uygun bir takvim uygulaması ile iş hayatınızı düzenleyebilirsiniz. Takvim gmail uygulaması takviminize iş planınıza her zaman her yerde ulaşabilirsiniz.

Bunun için gmail hesabınızın olması yeterlidir. Özellikle mobil çalışma tarzında bir işiniz varsa takvim uygulamaları çok yardımcı olacaktır. Google ürünleri ile eş zamanlı çalışır. Gmailden gelen etkinlikler hatırlatıcı olarak otomatik eklenir. Ekstra eklemenize gerek kalmaz. Ödemelerin günleri ya da kredi zamanları ve taksit oranları girilerek zamanı geçirilmeden bilinçli bir şekilde çalışmanızı sağlar.

Organize İş Yerlerinde Takvim Kullanımı

Organize bir işe sahipseniz bu iş için geliştirilmiş grup takviminden yararlanabilirsiniz. Grup takviminde oluşturulan etkinlikler grup üyelerinin kişisel sayfalarında görülür ve kolayca yönlendirme yapabilirsiniz. Etkinlikleriniz ekibiniz tarafından anında görülür. Kullanıcıların yetkilerini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Kullanıcılar yeni etkinlik ekleyebilir ya da etkinliği yeniden düzenleyebilir. Telefon ve tabletlerin işletim sistemlerinde bulunan takvim uygulamalarına ek özel isteği olanlar için takvim google kullanılabilir.

Takvim Uygulamaları Çeşitleri

Farklı tasarımlarda ve işlevlerde bilgisayar ve mobil cihazlarda rahatlıkla kullanılabilecek takvim online uygulama alternatifleri oldukça fazladır.

Zamanı en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak, kişisel ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmiş uygulamaları kolaylıkla cihazlarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Google Takvim Kullanım Alanları

Google ürünleri ile eş zamanlı çalışabilen google takvim ile konaklama, restaurant, uçak saatleri gibi gmailinizde olan planlarınızı rahatça takip edebilirsiniz.

Bu planlarınıza hatırlatmalar ekleyerek uyarıcı özelliğini kullanabilirsiniz. Etkinliğinizin zamanı geldiğinde e-mail yolu size hatırlatma yapar. Kişileriniz, konumunuz ve fotoğraflarınızla birlikte etkinlikler etkileyebilirsiniz. Hayatı planlı yaşatır. Kullanmaya başladıktan sonra hayatınızın bir parçası olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *