Google Translate’i Sayfada Etkinleştirme
17 Kas, 2018 13:03 tarihinde eklendi

Google Translate’i Sayfada Etkinleştirme

Google Translate’i Sayfada Etkinleştirme

Google Translate, web sayfalarının farklı dillere anında aktarılmasını sağlayan çevrimiçi bir tarama aracıdır. Anlayamadığınız bir web sitesine rastlarsanız, kelimeleri kendi dilinize çevirmek için sayfadaki Google Çeviri’yi etkinleştirebilirsiniz. Google Translate şu anda yalnızca Google Chrome ve Internet Explorer 6 ve sonraki sürümlerinde kullanılabilir. Diğer tüm tarayıcılar şu anda desteklenmemektedir.

Google Chrome’u Başlatın

Bir Google Chrome tarayıcısını başlatmak ve açmak için bilgisayarınızın masaüstündeki program simgesini veya program listesini tıklayın.

 

Yabancı Bir Web Sitesini Ziyaret Edin

Anlayamadığınız bir dilde yazılmış bir sayfayı ziyaret edin. Google’ı yabancı web siteleri için aramayı deneyin veya zaten bir tane varsa Google Chrome’da açın.

Sayfayı Çevir

Sayfada herhangi bir yeri sağ tıklayın ve içerik menüsünden “Çevir” seçeneğini seçin. Bu, web sayfasının içeriğini otomatik olarak Chrome’un ayarlanan diline çevirir.

Google Translate’i Etkinleştirin

Sayfa çevrildikten sonra, tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde bir açılır bildirim görünecektir. Bildirim için “Seçenekler” i tıklayın ve sayfa için Google Çeviri’yi etkinleştirmek üzere “Her Zaman Çevir” i seçin. Bu web sayfasını her ziyaret ettiğinizde, içeriğinin dili otomatik olarak çevrilecektir. Internet Explorer için ise;

Internet Explorer’ı Başlatın

Bir Internet Explorer tarayıcısını başlatmak ve açmak için bilgisayarınızın masaüstündeki program simgesini veya program listesini tıklayın.

Google Araç Çubuğu’nu İndirin

Google Araç Çubuğunun web sitesine gidin ve yükleme sayfasına gitmek için “İndir” düğmesini tıklayın.

Yabancı Bir Web Sitesini Ziyaret Edin

Anlayamadığınız bir dilde yazılmış bir sayfayı ziyaret edin. Google’da yabancı web sitelerini aramayı deneyin veya zaten bir tane varsa, Internet Explorer’da açın.

Sayfayı Çevir

Web sitesi yüklenir yüklenmez, Google Araç Çubuğu size web sayfasının başka bir dilde olduğunu söyler ve çevirisini isteyip istemediğinizi soracaktır. Dili IE’nin ayarlanan diline çevirmek için tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki “Çevir” düğmesini tıklayın.

Google Translate’i Etkinleştirin

Sayfa çevrildikten sonra, Google Translate sayfasını etkinleştirmek için Google Araç Çubuğu’nda tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde bulunan “Her Zaman Çevir” seçeneğine bir onay işareti koyun. Bu web sayfasını her ziyaret ettiğinizde içerikleri otomatik olarak çevrilecektir.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *