Google Çeviri Nasıl Yapılır?
12 Nis, 2019 18:38 tarihinde eklendi

Google Çeviri Nasıl Yapılır?

Google Çeviri Nasıl Yapılır?

Google çeviri, Google Translate ismi ile kullanıcına ücretiz olarak sunduğu dev hizmetlerden biridir. 103 farklı dil arasında anında çeviri imkânına sahip bir programdır. Desteklediği dilleri tüm kombinasyonları ile kelime, cümle veya sayfa olarak çevirme özelliğine sahiptir. Google çeviri geliştirdiği üstün özellikli yazılım ile istediğiniz dilde çeviriyi istatistiksel makine çevirisi hizmeti sunar. Bu uygulama ile kendi dilinizden başka bir dile çevirmek istediğiniz kelime, cümle ya da sayfa dilinize en uygun şekilde çevrilir. Google arama motorundan Google Translate aracılığı ile istediğiniz kelime, cümle ya da sayfayı kendi dilinize çevirebilirsiniz. Google Crome sayfasında yapacağınız aramalarda sizin dilinizde olmayan bir sitenin dilini çevirisini yap sekmesi ile kendi dilinize çevirme şansınız da vardır. Google çeviri ile tüm dünyada hizmet veren web sitelerini kendi dilinize çevirerek ziyaret edebilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Çeviri Nasıl Çalışır

Google çeviriden faydalanabilmek için hangi dili kullanıyorsanız o dilde çeviri yapmak istediğiniz kelimeyi ya da cümleyi Google Translate’e yazmalısınız. Hangi dile çeviri yapmak istiyorsanız o dili işaretleyiniz. Sonrasında tercüme et dediğinizde istediğiniz dile çevirinizi yaparak size sunar.

Eğer çeviri yapmak istediğiniz kelime veya cümleyi doğru olarak yazdıysanız Google çeviri en doğru şekilde istediğiniz dile çevirecektir. Google çeviri yazılımı size en iyi sonucu verebilmek için yüz milyonlarca dokümandaki kalıpları tarayarak en net çeviriyi sunar. Yazdığınız kelime veya cümlenin daha önce insanlar tarafından nasıl çevrildiğini inceleyerek en iyi çeviriyi yapan akıllı bir yazılımdır.

Google Çeviri Hangi Dillerde Çeviri Yapar

Google çeviri, Arapça, Bulgarca, Katalanca, Çince, Hırvatça, Çekce, Danimarkaca, Flemenkce, Estonca, Filipince, Fince, Fransızca, Galce Almanca, Yunanca, İbranice, Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endenozyaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Letonca, Litvanca, Makedonca, Malayca, Maltaca, Norveçce, Polonyaca, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, İspanyolca, İsveçce, Taylandca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca ve onlarca dilde çeviri yapar.

Bu dillerden hangi dilde çeviri yapmak istiyorsanız Google Translate sayfasından o dili işaretlemeniz yeterli olur. Çok kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde o dile çeviriyi yaparak size sunar.

Google Çeviri Özellikleri Nelerdir

Google çeviri, Google’ın sunduğu ücretsiz uygulamalardan biridir. Çeviri özellikleri arasında en önemlisi 103 dile çeviri yapabilmesidir. İnternet bağlantısı olmadan çevrimdışı ilen 59 dilde çeviriyi yapabilirsiniz. Google çeviri ile anında kamera çevirisi yapabilirsiniz. 32 dilde iki yönlü konuşmanın anında çevirisini yapabilme özelliğine sahiptir. El yazısı ile karakterler çizip fotoğrafı ile çeviri talep edebilirsiniz. İleride başvuracağınız çevirileri yıldız ile işaretleyerek kaydetme şansına sahip olursunuz. Çevirmek istediğiniz metnin fotoğrafını çekip Google çeviriye yükleyerek çeviri isteyebilirsiniz. Google çevirinin en önemli özelliklerinden biri de çok hızlı olmasıdır. Çevirmek istediğiniz metni saniyeler içerisinde çevirip kullanımınıza sunacaktır. Bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan Google çeviriden faydalanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *