Google Earth Mobil
19 Nis, 2019 20:55 tarihinde eklendi

Google Earth Mobil

Google Earth Mobil

Google ea Mobile

Google ea mobile, Google Earth uygulamasının mobil cihazlarda kullanılması anlamına gelir. Google Earth dünyada bulunan yerlerin görüntülenebildiği bir programdır. Bilgisayar ortamında Google Earth uygulamasını açarak yerküre üzerinde bulunan yerleri rahatça gezip görebiliyorsunuz. Gelişen teknoloji ile mobil cihazların çok fazla kullanılmaya başlaması ile Google’ın ücretsiz bir uygulaması olan Google Earth mobil cihazlarda da kullanıma açıldı. Cep telefonlarında Google ea mobile kullanımı için uygulamanın cihaza indirilmesi gerekiyor. Android cihazlarda Google Play Store, IOS cihazlarda ise App Store aracılığı ile Google each programını telefonunuza indirebilirsiniz. İndirme işlemini yapabilmeniz için Google hesabınızın açık olması gerekir. Bu nedenle önce Google hesabınız yoksa bir hesap açmanız ve daha sonra indirmeyi gerçekleştirmeniz gerekir. Mobil cihazlarda tek dokunuşla dünyayı keşfetmenizi, yerkürenin her köşesini gezip görmenizi sağlayan Google Earth ile telefonunuzda yolculuğa çıkabilirsiniz.

Google Earth

Google Earth, dünyanın en ayrıntılı yeryüzü haritasını kullanan bir programdır. Teknolojinin gelişmesi ile sürekli yenilenen bir uygulamadır. Uydu görüntüleme ile dünya üzerindeki yerleri 3D olarak 3 boyutlu görüntüleyip oldukça gerçekçi haliyle gezmenizi sağlıyor. Dünya üzerinde yer alan dağlar, ovalar, bitkiler, şehirler, sokaklar, caddeler hatta uydu görüntüleme esnasında sokaklarda bulunan insanlar Google earth ile 3 boyutlu olarak görülür. İnternette gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için ideal bir programdır. Dünya üzerinde yeni bir yeri gezmeye ve görmeye gideceğinizde Google earth ile o yerin görülmesi gereken yerlerini önceden gezerek fikir sahibi olmanızı da sağlar. Yerküre üzerinde yer alan ülkeleri şehirleri keşfetmeniz için çok faydalı bir programdır.

Google Earth Nasıl Kullanılır

Google Earth kullanımı oldukça pratik ve kolay olan bir uygulamadır. Bilgisayarınızda Google Earth uygulamasını açtığınızda karşınıza yerküre bir bütün olarak gelecektir. Program kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla görmek istediğiniz yerin ismini yazarak görüntülemenizi sağlayan bir imkân sunar. Ya da isterseniz yerküre üzerinde kendiniz görmek istediğiniz yeri bulup + ve – tuşlarını kullanarak yakınlaştırarak görüntülemeye başlayabilirsiniz. Program görüntülediğiniz yerin en ünlü ve mutlaka görülmesi gereken yerler hakkında kısa bilgi pencereleri ile sizi bilgilendirir. 3D görüntüleme için sağ alt köşede karşınıza çıkan 3D ibaresini tıklayarak görüntüyü 3 boyutlu hale getirebilirsiniz. Google earth 2016 ile Google ‘ın Earth uygulamasından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Google Earth Avantajları

Google Earth, Google’ın uzun yıllardır kullanılan görüntüleme programıdır. Haritalardan farklı olarak dünyanın her yerini 3 boyutlu olarak görüntüleyip keyifle gezmenizi ve keşfetmenizi sağlayan bir uygulamadır. İster bilgisayarınızda ister mobil cihazınızda kullanın Google Earth kullanıyor olun dünyayı bambaşka bir perspektiften keşfedersiniz. Google earth 2016 indir seçeneğinden faydalanarak Google Earth uygulamasını mobil cihazınıza indirerek dünyayı cebinizde taşıyabilir, istediniz zaman dünyanın istediğiniz yerini görüntüleyip gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *