Google Chrome Nasıl Güncellenir?
6 Kas, 2018 20:22 tarihinde eklendi

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

Google Chrome’un kullanıcılarına sağladığı avantajlardan biri sürekli olarak gelişen teknolojiyi kullanıyor olmasıdır. Bu durum Chrome’a getirilen yeni özelliklerin yüklenmesini mümkün kılıyor. Bu güncellemeler 2 sene 3 sene gibi uzun aralıklarla yapılmadan, güncelleme geldiğinde hemen üst versiyona çıkarma şansı tanıyor. Güncellemeler otomatik olarak gerçekleştir ve cihazda tarayıcının yeri sürümü oluşur. Bu güncellemeler sonucunda cihazda çeşitli değişiklikleri fark etmek mümkün olur. Fakat otomatik güncellemeleri devre dışı bırakanlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu kişiler güncellemeyi almak istediklerinde ayarlar bölümünden bilgisayar ve mobil cihazlar için uygulamanın yeni sürümünü edinebilir. Peki, Google Chrome nasıl güncellenir? Chrome’u güncellemek kolay olup yapılan değişiklikler kısa süre içinde fark edilebilir.

Bilgisayar İçin Google Chrome Güncellemesi

Bilgisayar üzerinden Google Chrome nasıl güncellenir merak edilmektedir. Güncellemeler normalde bilgisayarın açılıp kapatılması ile beraber arka planda otomatik gerçekleşir. Fakat tarayıcı uzun bir süre kapatılmadıysa bekleyen güncellemelerin olduğu bildirimi görülür. Güncelleme için yapılacaklar aşağıda aşamalı olarak anlatılmaktadır.

  • Bilgisayarda Google Chrome açılır.
  • Sağ üst tarafta yer alan Diğer bölümü tıkanır. Eğer bekleyen güncelleme bulunuyorsa simge renklidir. Yeşil renk olursa güncellemenin iki gündür hazır beklediğini gösterir. Renk turuncu olursa güncellemenin 4 gündür olduğunu belirtir. Eğer renk kırmızı ise güncellemenin bir haftadır hazır olduğunu gösterir.
  • Google Chrome Güncelle tıklanır. Eğer tıklama düğmesi görünmüyorsa şuan da kullandığınız son sürümdür.
  • Ardından yeniden başlat’a tıklanır.
  • Açık sekmelerde pencereler kaydedilir. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda otomatik olarak yeniden açılır. Yeniden başlatmak istemeyenler şimdi değil butonunu tıklayabilir. Bu durumda güncellemeler hemen uygulanmaz ve tarayıcının bir sonraki başlatılmasında güncelleme uygulanır.

Android Cihazlar İçin Google Chrome Güncellemesi

Bilgisayarda olduğu gibi Android cihazlarda da Google Chrome güncellemeleri otomatik olarak yapılabilir. Google Chrome güncellemesi yapmadan önce son sürümü kullanıp kullanmadığınıza bakmamalısınız. Play Store ayarlarına göre otomatik şekilde Chrome güncellemeleri yapılmaktadır. Eğer son sürümü kullanmıyorsanız Google Chrome nasıl güncellenir bilmelisiniz.

  • Android tablet ya da telefonlardan Google Play Store uygulaması açılır.
  • Sol üst kısımda yer alan menü bölümünden uygulamaları ve oyunlarım’ tıklanır.
  • Güncellemeler bölümünün alt kısmında kullanılabilir durumda olan uygulamalar görünür.
  • Bu bölümün altındaki Chrome simgesine tıklanır.
  • Güncelle ’ye tıklanarak Chrome son sürüme taşınabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *