Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?
1 Şub, 2019 2:31 tarihinde eklendi

Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur

Elektronik posta adresi olarak kullanılan gmail hesaplar, gün geçtikçe yayılmaktadır. Bu adresten iletişim sağlayabilmek, e-posta yahut e-mail göndermek için, bu platformda bir hesabınızın olması gerekmektedir. Gmail adresi ise iki kısımdan oluşmaktadır. Biri, isim bölümünü içeren kişiye ait kısmı diğeri ise, bitişindeki @ işareti sonrasında gelen gmail.com kısmıdır.

Hesap açmak için internetten gmail sayfasına gelmeli ve oradaki sayfada sizden istenen bilgileri girerek bir şifre oluşturmalısınız.

İsim kısmına dilediğinizi yazabilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz isim daha önce alındıysa sistem, hesabı oluşturmaz ve yeni bir isim yazmanız için sizi uyarır.

Daha önce alınmamış bir isimle işlemi denediğinizde, sistem bilgileri alarak hesabınızı açmış olur.

Böylece gelen kutusu gmail kısmından mesaj göndermeye almaya hemen başlayabilirsiniz.

Basit ve kısa süren bir işlemdir.

Gmail Oturumu Açma

Hesabın oluşturulmasını müteakip gelen kutusu oturum aç işlemi de oldukça basittir. Yalnızca google arama motorundan gmail sayfasına gelerek oturum aç kısmına tıklamalı, orandan da seçmiş olduğunuz kullanıcı ismi ve şifrenizi yazarak hemen gelen kutusu sekmesine ulaşabilirsiniz. Ya da google arama motorunun üzerinde yer alan gmail işaretinin üzerine tıklayarak sayfaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Hesaplarda asıl dikkat edilmesi gereken, koyulan şifrenin sizin için hatırda tutması kolay ama kırılması zor bir şifre olmasıdır. Şifrenin içinde büyüklü küçüklü harf ve sayıların bulunması şifreyi güçlü yapacağından kullanılması önerilmektedir. Güçlü şifre, hesabınızın çalınmaması için bir önlemdir. Hesabınız çalındığı zaman o hesabın tekrar ele geçirilmesi zor olabilir. Gelen kutusu gmail hesabını korumak için şifreye dikkat edilmelidir.

Gmail Gelen Kutusu Nasıl Kullanılır

Diğer e-posta adresleri gibi gmail de internet üzerinde iletişimi sağlayan bir hizmettir. Bunun için de gmail hesabınızı aktif şekilde kullanabilmek için internete bağlı olmanız gerekir. İnternetiniz olduğu sürece mesaj okuma, gönderme, gelen kutusu düzenleme gibi pek çok işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Hesap için, arama motoruna gelen kutusu oturum aç yazarak giriş yaptığınızda sol üstte, artı şeklinde işareti olan ‘yeni e-posta yaz’ kısmına tıklayarak mailinizi yazıp karşı tarafa gönderebilirsiniz. Size gelen mesajları ise ana ekranda görebilirsiniz. Mesajları silmek için mesajın üstüne tıklayıp çöp kutusu işaretine basmanız yeterlidir. Gmail, düzenini de ayarlardan istediğiniz zaman değiştirerek kullanabilirsiniz.

Günümüzde gmail uygulamasının sık bir şekilde tercih edildiği bilinmektedir. Bu noktada gmail kutusunun nasıl kullanıldığını, gelen ve giden kutusu özelliğinin neler olduğunu bilmek önem kazanmaktadır. Böylece söz konusu uygulamadan çok daha verimli bir şekilde yararlanabilmek mümkün olmaktadır.

Anahtar Kelimeler: gelen kutusu gmail, gelen kutusu oturum aç

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *