Apple Maps Connect
7 Oca, 2019 23:55 tarihinde eklendi

Apple Maps Connect

Apple Maps Connect

Apple Maps Connect

Apple Maps Connect iOS işletim sistemlerinde bulunan Apple Haritalara firma ekleme ve güncelleme amacıyla kullanılır. Firmanızı Apple Maps’e eklemek ve güncelleme yapmak için Maps Connect ara yüzünü kullanabilirsiniz. Apple Haritaların bir platformu olan Apple Maps Connect firma ekleme, yer ekleme, konum ekleme gibi işlemleri yapabilmenizi sağlar. Bir anlamda Maps Connect bir harita bağlantısıdır. İşyerinizi Apple harita üzerinden işaretleyebilirsiniz. Firmalar açısından Apple Maps işlemlerini yapmak yeni müşteri kazanımı açısından oldukça önemlidir.

Apple Maps Connect Avantajları

İşletmenizi Apple hartalara ekleyerek herhangi bir ücret ödemeden işletmenizin müşteri sayısını arttırabilirsiniz. İşletmenizin yerel aramalar ve haritalarda görünüyor olması yerel SEO bakımından önemli bir unsurdur. Yerel SEO kapsamında ülkemizde henüz dünyada olduğu kadar ilerleme olmasa da bunun önemi pek çok insan tarafından bilinmektedir.

Apple Maps Connect Firma Ekleme Nasıl Yapılır?

Apple haritalara firmanızı eklemek isterseniz Apple Maps Connect sitesine girmelisiniz. Siteye Apple kimliğiniz ile giriş yapabilirsiniz. Apple kimliğiniz bulunmuyor ise firmanız için kimlik oluşturarak girebilirsiniz.

Apple Maps uygulamasını ilk kez kullananlardan dil seçimi yapmaları istenir. Bu aşamada Türkçe dilini seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Bu arada Apple Maps Connect kullanımı koşullarını okuyarak kabul etmelisiniz.

Siteye giriş yaptıktan sonra daha işletme eklediyseniz sitedeki “Yerlerim” bölümünden tüm işletmelerinizi görüntüleme olanağına sahipsiniz. Yeni bir işletme eklemek için bağlantıdaki “Yer Ekle” kısmına tıklamanız gerekecektir. İşletmenizi daha önceden eklediğinizi kontrol etmek için de işletmenizin adını yazarak kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Daha önceden işletmenizi eklemiş olanlar “Bu Yeri Takip Et” kısmına tıklayarak yeni işletme ekleme sırasında yapılan işlemleri aynı şekilde sırayla yapmalıdır.

“Yer Ekle” kısmında sizden talep edilen bütün bilgileri tam ve doğru olarak eklemeniz istenir. Bilgilerin hepsi doğru ve eksiksiz eklendiğinde çıkan adımları takip ederek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra bilgileri girilen işletmenin onaylatılması için Apple kayıt yapan kişiyle bir telefon görüşmesi yaparak, bir kod verir. Bu kodu Apple tarafından istenen yere girerek işleme devam edebilirsiniz.

Apple tarafından verilen kod girildiğinde son adıma gelmiş olacaksınız. Bu aşamada karşınıza çıkan “Demetime Gönder” butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra kayıt ettiğiniz işletmenizin onaylanması için yaklaşık olarak 3 gün kadar bekleyeceksiniz. Apple işletmenizin onaylandığını ya da onaylanmadığı belirten geri dönüş mutlaka yapacaktır.

Ülkemizde henüz Yerel SEO olgusu henüz tam olarak önemi kavranmamış bir olgudur. Fakat her geçen gün işletmelerin haritalara işlenmesi önem kazanmaya devam etmektedir. İşletmenin tanıtımını yapmak, yeni müşteri kitlelerine ulaşmak için Apple Maps Connect sayesinde yüksek bütçeler ayırmanıza gerek kalmamaktadır. Apple haritalara girerek işletme ekleme yapmanız yeterli olmaktadır. Bu sayede işletmenizin içinde yer aldığı sektörle alakalı aramalarda haritalarda ilk sıralarda çıkar ve bu şekilde potansiyel müşteri ağınız da artmış olur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *