Gmail’de Otomatik Yanıtlayıcı Kullanımı
4 Kas, 2018 18:51 tarihinde eklendi

Gmail’de Otomatik Yanıtlayıcı Kullanımı

Gmail’de Otomatik Yanıtlayıcı Kullanımı

Gmail’de Otomatik Yanıtlayıcı Kullanımı

Google teknoloji firması tarafından kullanıcıların elektronik posta alışverişi için üretilen Gmail çok yaygın olarak kullanılan yazılımlardan bir tanesidir. Günümüzde insanlar resmi veya gayri resmi birçok işlemleri esnasında yazışma ve haberleşme olarak Gmail kullandıkları görülür. Bir anlamda resmi yazışmalara araç da olabilen Gmail’de otomatik yanıtlayıcı kullanımı nasıl olmaktadır? Her zaman internet kullanımı veya resmi işlemler için kullanılan aygıtlar yanınızda olmadığı dönemlerde otomatik yanıt sistemi sayesinde durumunuz hakkında bilgilendirme yapmanız mümkün olmaktadır

Gmail’de Otomatik Yanıt Sistemi

Gmail hesabını kullanmanın mümkün olmadığı durumlarda sizlere ulaşma ihtiyacı olan insanlara anlık cevap verebilmek mümkün olmaktadır. Gmail’de otomatik yanıtlayıcı kullanımı için ilk olarak bilgisayarınızda Gmail uygulaması açılır. Size göre sağ üst köşede bulunan ayarlar bölümü açılır.

Burada otomatik yanıtlayıcı hanesi seçilir. Ardından otomatik yanıtlayıcı açık olarak değiştirilir.

Devamında çıkan ekranda tarih aralığı ve size ulaşmaya çalışan kişilere uygun olacak cevap eklenir. Uygun ileti yazılır. Ayrıca otomatik yanıtı sadece sizin seçmiş olduğunuz kişilerin görmesini de sağlayabilirsiniz. Son olarak değişikleri kaydet seçeneği ile işlem tamamlanmış olacaktır.

Otomatik yanıtlar değiştirilmediği sürece 00.00 saatinde başlar. Size ilk mail geldikten sonra hazırlamış olduğunuz format otomatik olarak karşı tarafa iletilir. Gmail okul iş yeri ve buna benzer resmi ortak olan kuruluş alanlarında kullanmanız durumunda yanıtınızı herkes veya sadece kuruluşun kişileri olarak sınırlandırma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca spam klasörüne gelmiş olan ayrıca abone olunan posta iletisine cevap olarak otomatik metin gönderilmemektedir.  Bu uygulama sayesinde önemli olan resmi yazışmalarda kişilerin ve kurumların hayal kırıklığı yaşayarak zaman kaybetme gibi istenmeyen durumlarında basit bir önlem sayesinde kolaylıkla önüne geçilmiş olmaktadır.

Gmail Otomatik Yanıtlama İptali  

Gmail sayesinde yazışma ve iletişimi sürdüren bireylerin, bu imkana belli nedenlerle uzak kalması sebebiyle Gmail’de otomatik yanıtlayıcı kullanımı ile karşı tarafa bilgi iletme şansı olduğunu anlattık. Otomatik ileti ihtiyacı kalmadığı durumlarda ise otomatik yanıt sisteminin etkin olduğu anlarda gelen kutusu bölümünün tam üst kısmında otomatik yanıt konusu ve içeriğini belli eden bir başlık bulunur.

Otomatik cevaplama sistemi sonlandırmak için ise Şimdi sona erdir seçeneği etkin hale getirilir. Bu sayede sistem ilk hale gelerek cevap verim işlemi sona erer.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *