Gmail Şifre Değiştirme

Gmail hesabınızın şifresini sürekli olarak değiştirmek çok daha güvenli bir e-posta kutusuna ve Google hesabına sahip olmanıza yardımcı olur. Fakat Google’ın sürekli değişen tasarımı yüzünden çoğu zaman kullanıcılar Gmail hesabının şifresini değiştirirken zorluk çekebiliyor. Eğer hemen şifrenizi değiştirmek istiyorsanız buraya tıklayarak güvenlik sekmesine gelip burdanda şifre değiştirme adımına gidebilirsiniz.

Gmail hesabınızın email sayfası açık ise şifresini değiştirmek için öncelikle;

  • Sağ üst köşedeki küçük adam simgesini veya varsa resminizi tıklayın.
  • Daha sonra açılan menüden Hesap linkini tıklıyoruz.
  • Hesap menüsüne girdikten sonra üst sıradan 2. olan Güvenlik sekmesine giriş yapın.
  • Bu sekmede Şifreyi değiştir göreceksiniz. Tıkladıktan sonra altadki resimdeki benzeri bir menü açılacak ve yazan adımları takip ederek yeni bir şifre sahibi olabilirsiniz.

gmail-sifre-degistirme-1

Gmail bu sayfa içerisinde hesabınızın şifresini değiştirmekle ilgili olarak size bazı seçenekler sunmaktadır. Eğer bu seçeneklerle ilgilemiyor sadece gmail şifre değiştirme nasıl yapılır diye düşünüyorsanız hemen şifre alanında yer alan “Şifreyi değiştir” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sekmede Google öncelikle sizden mevcut şifreyi isteyecektir. Mevcut şifre hesabınızın şuanki şifresidir. Eğer hesabınıza ait olan şuanki şifreyi bilmiyorsanız hemen mevcut şifrenin altında yer alan “Şifrenizi bilmiyor musunuz?” linkine tıklayarak ek seçeneklere gidebilirsiniz.

Altta yer alan iki kutucuğa da yeni şifrenizi birebir eksiksiz şekilde girdikten hemen sonra Şifreyi Değiştir butonuna basmanız Gmail hesabınızın şifresini değiştirmeniz için yeterli olacaktır. Bu adımı tamamladıktan sonra artık hesabınızın şifresi değişmiş demektir. Eğer Google hesabınızı farklı bir cihaz veya bilgisayar ile de kullanıyorsanız tekrardan giriş yapmanız gerekeceğini de unutmayın. İşte hepsi bu kadar.